Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Рада дозволила українцям змінювати по батькові на власний розсуд

  Читайте по-русски
  За законопроєкт проголосували 259 народних депутатів

  Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволить українцями змінювати своє по батькові. Про це повідомляє сайт парламенту.

  Законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові" парламентарі підтримали у другому читанні та в цілому. За нього проголосували 259 народних депутатів.

  "Проєкт Закону розроблений з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення прогалин, які існують між нормами цивільного та сімейного кодексів України, щодо можливості зміни фізичною особою по батькові", – повідомляють у Пояснювальній записці.

  Також зазначається, що чинне законодавство дозволяє українцям змінювати власне ім'я та прізвище, однак не дозволяє вносити зміни до свого по батькові. На думку ініціаторів законопроєкту, це порушує норми статей 21 та 22 Конституції України.

  Хто зможе змінювати своє по батькові:

  • особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище, власне ім'я та по батькові;
  • особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище, ім'я та по батькові за згодою батьків (або одного з батьків чи піклувальника).

  Якщо один із батьків буде проти зміни по батькові дитини, то спір між ними щодо такої зміни може вирішувати орган опіки та піклування або суд.

  Нагадаємо, у червні цей закон Верховна Рада ухвалила в першому читанні. Тоді його підтримали 247 парламентарів.

  Попередній матеріал
  Сімейний союз "слуг" і "ОПЗЖ" пройшов у міськраду на Дніпропетровщині – ЗМІ
  Наступний матеріал
  "Податкові зміни, ухвалені "слугами", збільшують тиск на бізнес" – Южаніна виступила на захист ФОПів
  Loading...