Сергій Гриневецький
Сергій Гриневецький https://omr.gov.ua/

Прихильник федералізації України і "диктаторських законів": кого погодив уряд на посаду голови Одеської ОДА

Читайте по-русски
Кар'єра Сергія Гриневецького сповнена несподіванок, хоча в політиці він геть не новачок

У середу, 11 листопада, Кабінет Міністрів України погодив кандидатуру Сергія Гриневецького на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації. Тепер президент Володимир Зеленський може видати відповідний указ.

На засіданні уряду Гриневецький заявив, що першочерговим питанням для нього є COVID-19, зокрема санітарно-епідеміологічна дисципліна й просвітницька робота.

Досвід роботи в Одеській ОДА та на інших державних посадах Гриневецький має. Був депутатом Верховної Ради (1998–1999, 2007–2014), екс-першим заступником голови парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони, очолював Одеську ОДА (1998-2005).

У 2004 році політик виступав на Першому всеукраїнському з'їзді народних депутатів і депутатів місцевих рад на підтримку Віктора Януковича. Захід проводили водночас із тодішнім Майданом.

"Делегати з’їзду, в тому числі Гриневецький, вирішили в разі перемоги Віктора Ющенка створювати "Південно-східну українську автономну республіку", а в грудні 2014 року провести референдум у Луганській та Донецькій областях про надання регіонам статусу автономних республік у складі федеральної України", – нагадує видання "Радіо Свобода".

Зауважимо, що після проведення з’їзду Генпрокуратура і СБУ порушили кримінальні провадження за статтями 109 і 110 КК України – посягання на територіальну цілісність і дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу. Втім, продовження ці справи не отримали.

Ще один цікавий факт про Гриневецького – у січні 2014 року він голосував за "диктаторські закони". На місцевих виборах цьогоріч балотувався від партії одеського міського голови Геннадія Труханова "Довіряй ділам", переміг і став депутатом обласної ради.

Попередній матеріал
У ЦВК пояснили, чому досі немає результатів місцевих виборів
Наступний матеріал
Уряд укомплектував Комісію з регулювання азартних ігор
Loading...