Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Фото ВВС-Україна

Критика Зеленського за олігархів, призначення діячів з команди Януковича і переслідування Порошенка – ВВС без ілюзій

  Читайте по-русски
  Щодо заяв родичів загиблих на Майдані про повернення до політики Януковича, Зеленський відповів, що "це просто слова... хтось щось каже"

  Зеленський не виконує власних передвиборчих обіцянок, згортає реформи, потурає олігархам, призначає на посади людей з оточення Януковича і займається переслідуванням п’ятого президента України Петра Порошенка – на цьому зауважив британський кореспондент Стівен Сакур під час інтерв‘ю для BBC.

  Сакур, зокрема, зауважив, що символи в політиці мають велике значення. І коли українці слухають заяви про реформи, а потім бачать призначення Олега Татарова – це означає, що Зеленський насправді несерйозно ставиться до модернізації, реформування, демократизації країни.

  "Один конкретний приклад. Ви призначили заступником керівника вашого президентського офісу людину, тісно пов'язану з насильством, насильством влади проти демонстрантів на Майдані в 2014 році. Ви знаєте, я маю на увазі Олега Татарова. Чому ви призначили його на одну з керівних посад у вашому офісі?", – запитав кореспондент BBC.

  "Ви знаєте, в правоохоронних органах працювало багато різних людей за часів Януковича. Вони залишались працювати за часів Порошенка. Багато таких людей. Там були професіонали", – відповів Зеленський.

  Журналіст BBC заперечив і нагадав, що родини тих, кого вбили на Майдані сили Януковича, назвали призначення Татарова "поверненням до старої політики Януковича", вони сказали, що це своєрідне продовження проросійської політики з боку Зеленського.

  "Це просто слова зараз звучать, вибачте мені, будь ласка, за таке формулювання. Це просто слова. Хтось щось каже. Ця конкретна людина нікого не розганяла. Я б ніколи – я поважаю Майдан, ми поважаємо пам'ять загиблих, я патріотична людина, я президент України – ніколи не призначив людину, яка розганяла людей на Майдані", – відповів Зеленський.

  Журналіст BBC також поцікавився, чому силовики в Україні переслідують тільки Порошенка.

  "Здається, проти нього зараз є п'ятнадцять справ. Водночас багатьох інших олігархів, щодо фінансової діяльності яких лунають звинувачення, ніхто взагалі не чіпає. Ви, здається, рішуче налаштовані переслідувати лише Порошенка. Чому?", – запитав Стівен Сакур.

  "Чесно кажучи, я не впливаю на правоохоронні органи. Але правда, з самого початку я їх збирав, новий склад, я їх збирав і говорив: "Будь ласка, немає своїх-чужих, всі олігархи, вони повинні жити за законом", – зазначив Зеленський.

  "Я вважаю, що всі рівні перед законом. Так має бути – і кримінальні справи, які є проти тих чи інших високопосадовців, кримінальні справи, які є проти бізнесменів, які вкрали гроші або, ймовірно, вкрали гроші, вони повинні постати перед судом", – заявив Зеленський.

  Журналіст BBC зауважив, що навіть Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Борель застеріг Зеленського щодо тиску на реформаторів і заявив про "тривожні сигнали щодо готовності протистояти інтересам впливових осіб".

  Як повідомляв 5.ua, журналістське розслідування показало, що Зеленський порушив законів на кількасот років ув’язнення.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті цілу ніч горіла лижна фабрика "Тиса" – фото
  Наступний матеріал
  "Дякуємо за щиру підтримку": Петра Порошенка виписали з лікарні
  Loading...