Вища рада правосуддя
Вища рада правосуддя 5 канал / Час. Підсумки тижня

Склад Вищої ради правосуддя слід оновити повністю – заява Венеціанської комісії

Читайте по-русски
У комісії нагадали, що очищення органу було однією з обіцянок Зеленського

Склад Вищої ради правосуддя слід повністю оновити - про це заявили у Венеційанській комісії. Експерти надали рекомендації щодо законопроєкту про перезавантаження роботи ради. Про це повідомляє "5 канал".

У комісії наголосили: очищення органу – одна з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. Також це обов'язкова умова отримання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду та Євросоюзу.

Для того, щоб уникнути корупції у судах, треба вирішити питання доброчесності членів ради, заявили фахівці. Твердять, що участь в оновленні органу має брати незалежна комісія, до якої повинні входити міжнародні експерти.

Вона також повинна перевіряти кандидатів на доброчесність та рекомендувати їх звільнення. Серед іншого, експерти заявили про потребу змінити склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Наголосили: вона повинна бути повністю автономною.

Нагадаємо, 1 вересня Вища рада правосуддя відмовилася відстороняти скандального суддю Павла Вовка від посади на період розслідування НАБУ щодо нього.

Попередній матеріал
Запуск корабля SpaceX Crew-1 до МКС відклали – названо причину
Наступний матеріал
У ЦВК радять іти на вибори з паперовим паспортом або ID-карткою
Loading...