Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

"Просто шалений потенціал": Клімкін про ЗВТ між Україною та Канадою

Угода про зону вільної торгівлі з Канадою – це дієвий і дуже практичний інструмент, переконаний очільник МЗС

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою повинна стати дієвим і практичним інструментом економічної взаємодії країн. Про це заявив очільник вітчизняного МЗС Павло Клімкін на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд, передає УНІАН.

Пригадав Клімкін і процес ведення переговорів стосовно угоди про ЗВТ між Україною та Канадою.

"Всі казали: ну добре, ми дуже далеко один від одного знаходимось. Звичайно, вона буде працювати, але чи добре, чи погано… Подивіться – тільки за цей рік наш експорт до Канади зріс на 76%, а імпорт з Канади – на 93%. Це майже вдвічі тільки за рік", – зауважив міністр.

Він наголосив:

"Те, про що мені кажуть, – потенціал тут просто шалений! Тому маємо безумовно працювати далі. Зараз після того, як ми погодили (угоду про ЗВТ – ред.), і це тільки торгівля товарами. Далі мають бути послуги, далі мають бути інвестиції. Ми маємо зробити з цієї угоди дієвий інструмент, дуже практичний інструмент, який нам дуже потрібен".

Водночас Павло Клімкін розповів про очікування від головування Канади у G7. Загалом Україна очікує, що тиск на Росію буде посилено.

"По-перше, це політичний і безпековий аспект. Те, що "Сімка" може зробити у сенсі збільшення тиску на Росію, і це стосується як окупованого Донбасу, так і окупованого Криму. Ми говорили про санкції звичайно, про політичний тиск і солідарність, звичайно, про можливі безпекові аспекти, включаючи постачання зброї", – повідомив Клімкін.

"І по-друге. Ви знаєте, що є особливе партнерство "Сімки" стосовно України. Воно функціонує на кількох рівнях, і тут на рівні послів воно відбувається достатньо щільно. Воно відбувається на міністерському рівні – це не тільки міністри закордонних справ, це і міністри енергетики", – зауважив очільник МЗС.

З його слів, Україна чекає на скоординоване бачення щодо того, як надати поштовх реформам і економічному розвитку.

"Тут не просто якісь дрібниці, а дійсно системні речі. І дуже хочемо, щоб серйозні рішення вийшли на рівень саміту ("Великої сімки"), який буде наступного року в Канаді", – наголосив Клімкін.

Водночас він додав: є ще багато справ щодо взаємодії з G7, про деякі він вирішив свідомо не говорити. Клімкін додав, що плани є дуже амбітними щодо головування Канади у G7. Міністр підкреслив, що це має бути системне всеосяжне бачення взаємодії.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року Канада набуває президентства у "Великій сімці". 15 грудня Канада оголосила пріоритети свого головування у G7. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Міністр оборони Канади вдягнув вишиванку та зробив твіт українською

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Литві держструктурам заборонили використувати антивіруси Kaspersky
Наступний матеріал
Півроку безвізу: скільки українців не пустили до ЄС
Loading...