Антонов

Гройсман: Україна запропонувала Канаді спільні проекти в літакобудуванні

Є й унікальні транспортні літаки короткого зльоту та посадки на платформі Ан-70

Україна пропонує Канаді об'єднати зусилля задля реалізації низки проектів в аерокосмічній галузі, в тому числі щодо літакобудування, будування супутників та створення стартової платформи для космічних запусків. Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час виступу на канадсько-українському круглому столі з питань співпраці в аерокосмічній сфері в Монреалі. Глава уряду взяв участь у заході в рамках свого візиту до Канади.

Володимир Гройсман підкреслив, що Україна має гарні авіаційні та космічні традиції, які варто зберігати та примножувати. Разом з тим, розвивати таку технологічну галузь самостійно – вкрай важко, особливо в умовах гібридної війни і фактичної втрати донедавна традиційних для України авіаринків. Саме тому Україна зацікавлена в партнерстві.

"Між Україною та Канадою є великі можливості, які ми можемо використовувати в аерокосмічній сфері. Україна є космічною державою, ми маємо прекрасний досвід, науку, яка може бути дуже корисною на даному етапі поєднання нашої співпрац. Наш досвід в поєднанні з досвідом канадських партнерів може дати результат. Ми можемо розпочати нову сторінку побудови наших відносин, і хочемо виступати надійними партнерами", – сказав Гройсман.

Глава уряду підкреслив, що спектр можливих напрямів співпраці в аерокосмічній галузі – великий: від освоєння Арктичного регіону Канади, виробництва літаків та авіаційних симуляторів до мирного дослідження космосу, розвитку космічної науки.

Гройсман також наголосив, що український авіапром має унікальні продукти. І мова не лише про відомі світу літаки-транспортники Ан-124 "Руслан" та Ан-225 "Мрія". Є й унікальні транспортні літаки короткого зльоту та посадки на платформі Ан-70.

Довідково. Україна та Канада обговорюють низку спільних проектів. Зокрема, щодо будівництва літака Ан-132 (двигуни до нього поставляє "Pratt & Whitney Canada"), а також створення стартового комплексу для космічних запусків у канадській провінції Нова Шотландія. Проект планують реалізувати компанія Maritime Launch Services та Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" імені М. К. Янгеля. На даний момент погоджено початкову концепцію реалізації цього проекту. Окрім того, на стадії опрацювання проект кооперації канадських та українських підприємств у запуску наносупутників за допомогою ракети-носія "Мікроспейс-2".

Попередній матеріал
Суд у справі Януковича: чому "недослухали" й перенесли на завтра
Наступний матеріал
Окупанти активізували пошук "терористів" серед кримських татар: з чим пов'язано – голова ЦВК Курултаю
Loading...

Японські вчені виявили на Місяці величезну печеру

Мандрувати поза реальністю: На Google Maps з'явилися карти планет Сонячної системи

NASA показало, як астронавти закрутили спінер у космосі – відео

Новий іонний двигун NASA встановлює рекорди на випробуваннях – відео

До Землі наближається радянська "Блискавка": коли долетить

"Загибель Небесного палацу": Китайська космічна станція безконтрольно падає на Землю