Ілля Новіков
Ілля Новіков 5 канал

Прокурор, який мав повідомити Порошенку підозру, був без документів, – адвокати

Читайте по-русски
Йдеться про оригінали документів, які мали підтвердити його повноваження

Адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков розповів, як відбувався процес оголошення про підозру лідеру "Європейської солідарності".

"Зайшла людина і сказала: "Доброго дня, я прокурор, якому доручено оголосити вам про підозру". Ми спитали, де його повноваження. Він показав ксерокс, було видно, що це ксерокопія. В нього документ, який називається "Доручення". Якщо особі оголошують про підозру, вона має право переконатися, що посадова особа, яка це виконує, насправді має повноваження. По ксероксу цього зробити неможливо.

Після цього ми поїхали до Офісу генпрокурора. Пані Венедіктова прийняла Порошенка, депутатів і нас, адвокатів. Ми намагалися їй пояснити, що прокурор, якому було доручено повідомити про підозру, не зміг зробити це згідно з процедурою. Ми запропонували їй виконати це, дивлячись очі в очі Порошенку. Вона не захотіла. У нас навіть не дійшла розмова до цього пункту. Вона казала, що ми на неї тиснемо, що нас багато, а вона одна, і втекла", – сказав Новіков.

Він також нагадав, через яку справу п'ятому президенту хочуть повідомити про підозру.

"Справа про призначення пана Семочка на посаду заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Вони собі вигадали таку теорію, що, оскільки в законі була передбачена тільки одна посада першого заступника голови СЗР, то його можна було призначити тільки на посаду простого заступника, а на першого не можна. Це взагалі не питання Кримінального Кодексу, це питання Конституції. Бо визначено, що згідно з нею повноваження президента України не обмежуються жодним законом. Як вони відображені в Конституції, такі вони і є.

Навіть Портнов написав, що для підозри Порошенку вибрали найнікчемніший сюжет. Це насправді найімпотентська історія з них усіх. Там нічого немає. Це ще один пиріжок з нічим. Ми виводимо, що, коли буде суд, вони наполягатимуть на тому, що цю підозру насправді вручили. Наша чітка позиція – вони цього не зробили", – наголосив адвокат.

Нагадаємо, колишній генпрокурор України Руслан Рябошапка заявив, що підозра, підготовлена слідчими ДБР Петру Порошенку, є юридично необґрунтованою і незаконною.

Попередній матеріал
95 тис. км заради мрії: 16-річний мукачівець вирішив довести, що хвороба мандрівкам не завада
Наступний матеріал
Зеленського оштрафували за порушення умов карантину через візит у кафе в Хмельницькому
Loading...

Венедіктова поскаржилася, що їй мало зарплати генпрокурора на "повноцінне життя" та ветеринара

Брифінг адвокатів Петра Порошенка – трансляція

"Юридичний "треш", що не витримує жодної критики" – Рябошапка про підозру Порошенку від ДБР

Венедіктова отримала завдання від Зеленського на переслідування опозиції – Порошенко

Порошенко й активісти прийшли до Офісу генпрокурора: Венедіктову звинувачують у незаконному переслідуванні

Венедіктова назвала основну версію смерті нардепа групи "Довіра" Давиденка