Юрій Бутусов
Юрій Бутусов Facebook / Юрий Бутусов

"Президенту ніхто не пояснює серйозність його заяв" – Бутусов про слова Зеленського щодо "вагнергейту"

Читайте по-русски
Журналіст обурився, що наказ про перенос операції "вагнерівців" ніхто не оформлював письмово

Головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов дав свідчення на засіданні пседвоТСК щодо зриву спецоперації "вагнерівців". Після закінчення засідання комісії журналіст дав коментар. 

Зокрема, він заявив, що президенту України Володимиру Зеленському не пояснює серйозність його заяв стосовно цієї справи.

"У червні 2021 року і зараз у Трускавці президент України жодного разу чомусь забув повідомити в двох інтерв'ю поспіль а якого числі він телефонував в Білорусь. Чому забув? Один раз забув сказати дату другий раз забув сказати дату. Але ж це б зняло усі питання", – зазначив Бутусов. 

Також журналіст запропонував самим учасникам ТСК прийти до президента та поставити йому усі запитання.

"Вони ходять з ним на засідання фракції і можуть поставити йому це питання. Чому ми його не чуємо? Якого числі він телефонував Лукашенку хай відповість. Бо він постійно забуває про це. Треба отримати відповідь", – сказав Бутусов.

Крім того, за словами головного редактора "Цензор.НЕТ", важливо встановити, "чому план операції по захопленню терористів санкціонований, чому на це є письмовий наказ, а переніс операції, який призвів до провалу чомусь письмово ніхто не оформляв".

"А чому там був взагалі голова Офісу Президента Андрій Єрмак? Які його посадові обов’язки передбачають ознайомлення з військовими діями і таємними операціями спецслужб? Чому він це знав? Хто його запросив? Чому там був заступник голови Офісу Президента Роман Машовиць, наприклад. Чому знаходились в кабінеті секретарка Марія Левченко в кінці кінців? Який може вона мати стосунок до обговорення таємної операції по захопленню небезпечних 28 терористів", – запитав Бутусов.

Він також зазначив, що кожен з терористів був надважливим для України, адже вони мали російські державні нагороди, давали інтерв'ю та мали повністю задокументовану діяльність.

"Кожен з цих осіб набагато важливіший для Російської Федерації, ніж відомий терорист Цемах, якого українські спецслужби викрали з Донбасу. Після цього одразу Путін зателефонував і організував обмін видав велику кількість щоб звільнити велику кількість українців", – підкреслив Бутусов. 

"За цих 28 терористів можна було отримати набагато більше. Можна було провести великий обмін всіх на всіх. Все це було провалено. Зараз є багато розмов чому так. Та є факт, що хтось зробив так, що про операцію стало відомо всьому світу, президент Росії зателефонував до Білорусі і в результаті рішення суду напряму швиденько терористів віддали в Росію. А тепер треба встановити чому під час війни у нас таке відбувається? І хто несе відповідальність за те, що такий провал стався?" – сказав Бутусов.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вкотре підтвердив, що телефоном повідомив самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку про в'їзд до Білорусі російських найманців із ПВК "Вагнера". Він заявив, що не знає усіх деталей спецоперації, але про переміщення "вагнерівців" у нього була інформація.

Нагадаємо, що текстове розслідування команди Bellingcat щодо справи "вагнерівців" має бути оприлюднено не пізніше ніж наприкінці жовтня.

Попередній матеріал
Бутусов про "вагнергейт": мають бути допитані всі, хто володів інформацією, зокрема Зеленський, Єрмак і Демченко
Наступний матеріал
"Відповідальність за це зґвалтування закону прийде": Княжицький пояснив, чим небезпечне порушення "слугами" регламенту ВР
Loading...

Ймовірність зриву спецоперації навіть не розглядали: які результати оприлюднила псевдоТСК щодо "вагнерівців"

Свідчити готові 5 учасників спецоперації із затримання "вагнерівців", але ТСК "слуг" їх не заслуховує – Бутусов

Єрмака та Демченка треба притягнути до відповідальності у справі "вагнерівців" – Бутусов

Ексголова ГУР Бурба прибув свідчити у справі "вагнерівців" – але "слуги" проігнорували засідання

Заяви влади Зеленського щодо справи "вагнерівців" суперечать одна одній – Рябошапка

ПсевдоТСК щодо "вагнерівців": засідання раптово зупинили під час виступу ексглави ГУР Бурби – включення