фото АПУ

Порошенко підписав закон, що дозволить присвоювати звання Героя України іноземцям

  Звання Герой України як виняток може бути присвоєно посмертно іноземцю, нагородженому орденом Героїв Небесної Сотні

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення зміни до розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про державні нагороди України". Закон був ухвалений Верховною Радою 13 квітня 2017 року.

  "Україна вдячна і завжди пам'ятатиме подвиг Героїв Небесної Сотні, що віддали найцінніше – своє життя. Віддали його не тільки за свободу нашої держави, але і за те, щоб зберегти демократію і свободу в усій Європі і в усьому світі", – зазначив глава держави, додавши, що в цій боротьбі пліч-о-пліч з українцями стояли і громадяни інших країн.

  Президент наголосив, що завдяки їхній самопожертві ми живемо і маємо унікальний шанс змінити країну на краще, і не повинні його змарнувати.

  "На свій великий подвиг Небесна Сотня йшла свідомо і без жодного страху, так само як і сьогодні українські Герої боронять нашу державу від російського агресора на Донбасі. Вони боронять право України бути справді незалежною, успішною європейською державою", – сказав Порошенко.

  Відповідним законом встановлюється, що звання Герой України як виняток може бути присвоєно посмертно іноземцю, нагородженому орденом Героїв Небесної Сотні, за здійснення визначного геройського вчинку, пов'язаного із відстоюванням конституційних засад демократії, прав і свобод людини під час Революції Гідності.

  Президент ініціював внесення відповідних змін до чинного законодавства за результатами зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, яка відбулася 20 лютого 2017 року. Глав держави нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців – громадян Білорусі Михайла Жизневського, Грузії – Зураба Хурцію і Давида Кіпіані, які загинули під час Революції Гідності.

  Як повідомляв 5.UA, у Києві відкрили меморіальну дошку Герою України майору Андрію Кизилу.

  Попередній матеріал
  Весняний призов: хто піде служити та скільки складе матеріальна допомога новобранцям
  Наступний матеріал
  У Києві сталася масова ДТП – проспект Перемоги стоїть у заторі
  Loading...

  В Україні почав діяти закон про Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних

  Порошенко схвалив запровадження середньострокового бюджетного планування

  Президент підписав зміни до закону про свободу пересування і вільний вибір місця проживання

  Порошенко посилив відповідальність військовослужбовців за порушення дисципліни

  Президент підписав закон про компенсацію 50% вартості житла ветеранам АТО

  Порошенко ініціював створення робочої групи для розробки змін до закону про е-декларування