m.online.ua

Президент присвоїв Володимиру Жемчугову звання Героя України

Президент Петро Порошенко підписав Указ №9/2017 "Про присвоєння Володимиру Жемчугову звання Герой України". Глава держави вручив герою орден "Золота Зірка" під час урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України

Президент зазначив, що Володимир Жемчугов народжений на Луганщині, але син всієї української землі. 

"Як активний учасник руху опору російській окупації він провів 30 спеціальних операцій зі знищення військових об’єктів ворога та особового складу окупаційних військ. При спробі захоплення ворогами, Володимир Павлович прийняв рішення підірвати себе, внаслідок чого отримав тяжкі поранення", - глава держави.

"Сьогодні в День Соборності, у день об’єднання України, я хочу сказати – та боротьба, яка була раніше, і та боротьба, яка у нас ще попереду до переможного завершення війни – це все не дарма. На моєму прикладі не лише патріоти, а й звичайні жителі окупованих територій Донбасу та Криму побачили, що Україна ніколи і нікого не покине", - сказав Володимир Жемчугов та подякував за високу нагороду.

Дивіться повне відео урочистих заходів з нагоди Дня Соборності України:

У прес-службі Президента зазначають, що 29 вересня 2015 року, під час виконання чергового бойового завдання та спроби захоплення противником, Володимир Жемчугов прийняв рішення підірвати себе, в наслідок чого отримав тяжкі поранення – втратив обидві руки та зір, та у непритомному стані був захоплений бойовиками. 17 вересня 2016 року Володимир Жемчугов був звільнений з полону бойовиків.

Попередній матеріал
Порошенко: Жодної відмови від Донбасу ніколи не буде
Наступний матеріал
Божественна Літургія у Патріаршому соборі – трансляція завершена
Loading...
До Дня Соборності Філарет нагородить родини полеглих бійців АТО

До Дня Соборності Філарет нагородить родини полеглих бійців АТО

Нагородження в екстремальних умовах: легендарна бригада ЗСУ святкує ювілей

Нагородження в екстремальних умовах: легендарна бригада ЗСУ святкує ювілей

"За врятовані життя": Полторак вручив волонтерам державні нагороди

"За врятовані життя": Полторак вручив волонтерам державні нагороди