Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Офіс президента

Поспішив заявити у Twitter про членство в НАТО: Зеленський знову втрапив у міжнародний скандал – Politico

  Читайте по-русски
  На думку НАТО Politico, у НАТО лише підтвердили зобов'язання 2008 року, що колись Україна стане членом Альянсу

  Володимир Зеленський вчергове потрапив у міжнародний скандал. Цього разу президент поспішив перед пресконференцією президента США Джо Байдена після саміту НАТО заявити у Twitter, нібито НАТО схвалило вступ України до Альянсу. Про це пише видання Politico.

  "Похвальне розуміння партнерами НАТО усіх ризиків та викликів, з якими ми стикаємось. Лідери НАТО підтвердили, що Україна стане членом Альянсу", – написав Зеленський у Twitter.

  У Twitter експерти із зовнішньої політики та журналісти почали сумніватися, що означає заява України та що скаже Байден. Деякі почали припускати, що Путін скасує зустріч.

  За словами видання, коли Байден нарешті з'явився перед камерами, він сказав, що НАТО обстоюватиме "суверенітет і територіальну цілісність" України, але не згадав про вступ країни до Альянсу. Швидко стало зрозуміло, що Україна завищила те, що сталося.

  На думку НАТО Politico, у НАТО лише підтвердили зобов'язання 2008 року, що колись Україна стане членом Альянсу. Американський чиновник, знайомий із цим питанням, сказав, що нічого не змінилося.

  "Дуже обережно сформульовано надати підтримку, не зобов'язуючись ні до чого, оскільки Альянс не є єдиним щодо цього", – сказав чиновник.

  Зокрема, Німеччина та Франція навряд чи підтримають шлях до членства.

  Зеленський заявив журналістам у понеділок, що він очікує відповіді "так" чи "ні" від Байдена щодо того, чи буде Україна повноправним членом НАТО.

  Відповідаючи на питання про вступ України до НАТО – хоча не конкретно про твіт – Байден зазначив: "Це залежить від того, чи вони (українці) виконають критерії. Факт той, що вони все ще мають викорінити корупцію. Факт той, що вони мають виконати інші критерії для того, щоб отримати ПДЧ. І цьому не можна навчити. І це ще треба побачити".

  "Тим часом ми будемо робити все можливе, щоб надати Україні можливість продовжувати протистояти російській фізичній агресії", – зазначив Байден.

  "І це буде залежати не тільки від мене, чи будемо ми робити висновок про те, що Україна може стати частиною НАТО, це буде залежати від Альянсу і того, як вони голосуватимуть", – резюмував президент США.

  Як повідомляв 5.UA, президент Володимир Зеленський раніше заявив, що сподівається обговорити з Джо Байденом надання Україні ПДЧ в НАТО під час свого візиту до Вашингтона в кінці липня. За підсумками саміту 14 червня лідери НАТО опублікували комюніке, в якому підтримали рішення від 2008 року про те, що Україна стане членом Альянсу, і закликали продовжувати реформи, зокрема боротьбу з корупцією і реформу СБУ. Також у комюніке сказано, що статус партнера з розширеними можливостями "сприятиме більшій сумісності з можливістю проводити більше спільних навчань, тренінгів та посилення ситуаційної обізнаності".

  Попередній матеріал
  Безпілотники ОБСЄ систематично зазнають перешкод із боку окупантів – штаб ООС
  Наступний матеріал
  Голова наглядової ради "Нафтогазу" ініціювала відсторонення Вітренка
  Loading...

  "Перше зачарування Зеленським на Заході минуло": журналістка розповіла, як президент руйнує стосунки України зі світом

  Байден у телефонній розмові натякнув Зеленському, чому Україна досі не в НАТО

  "Черговий сором": реакція соціальних мереж на інтерв'ю Зеленського