Володимир Зеленський та Джо Байден
Володимир Зеленський та Джо Байден censor.net

Байден у телефонній розмові натякнув Зеленському, чому Україна досі не в НАТО

  Читайте по-русски
  У першій розмові американський президент пояснив Зеленському, від чого залежить вступ України до Південноатлантичного альянсу

  Спочатку – боротьба з корупцією та реалізація реформ: таку відповідь у телефонній розмові з президентом США Джо Байденом отримав президент Володимир Зеленський на своє публічне запитання щодо членства України в НАТО. Про це йдеться у статті "Європейської правди".

  Відповідь на запитання Зеленського Білий дім переказав у прес-релізі після розмови двох президентів.

  У ньому йдеться, що під час розмови зі своїм українським колегою Байден підкреслив "підтримку плану Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованої на спільних демократичних цінностях".

  "Лідери погодилися, що ці реформи є центральними для євроатлантичних прагнень України", – наголосили в Білому домі.

  У статті зазначено, що за правилами дипломатичної мови, США не можуть прямо вимагати в іншої держави реформ, а тільки пропонувати їх прискорити, натякаючи на перспективи.

  Втім, з огляду на заяви Офісу президента після розмови, немає впевненості, що Зеленський почув заклики американського президента.

  "Джо Байден висловив підтримку прогресу України у питанні здобуття членства в НАТО", – йдеться у прес-релізі ОП.

  Наступні заяви влади після розмови президентів також підкреслили небезпеку того, що на Банковій не почули основних сигналів з боку США, зазначається у матеріалі.

  Так, очільник ОП Андрій Єрмак спробував позитивно подати виступ Байдена у Верховній Раді у 2015 році. Але за словами самого Байдена в його книзі "Обіцяй мені, тату", під час виступу, в якому він намагався якнайжорсткішими словами донести до український депутатів необхідність відповідальності за зміни в країні, оплески в залі ВР лунали, лише коли він говорив про агресію Росії, і жодного разу – коли він говорив про корупцію в Україні.

  Нагадаємо, взимку президент Володимир Зеленський у інтерв'ю виданню Axios заявив, що першим питанням до Байдена в нього буде "пане президенте, чому ми досі не в НАТО?".

   

  Попередній матеріал
  У Білорусі затримали дружину українського правозахисника
  Наступний матеріал
  Україна домовилася про постачання 10 млн доз вакцини Pfizer – Зеленський
  Loading...