Саміт НАТО
Саміт НАТО 5 канал

У Брюсселі відбувся саміт НАТО, де підтвердили заявку щодо майбутнього членства України

Читайте по-русски
Невід'ємною частиною цього процесу стане виконання плану дій щодо членства в Альянсі

Україна буде в НАТО, але робота офіційного Києва над цим має тривати надалі. За підсумками саміту у Брюсселі – Альянс підтвердив свої заяви ще 2008-го, коли майбутнє в НАТО окреслили як для Грузії, так і для України. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська. 

Нова стратегія НАТО, протидія агресивним діям Росії та посилення ролі організації у світовій безпеці. Це ключові теми, які обговорили лідери Північноатлантичного альянсу. Союзники також переглянули стратегію НАТО. Вона діятиме до 2030-го року. Це план, як долати теперішні та майбутні виклики. Серед яких, зокрема, загрози тероризму, кібератаки, нові та руйнівні технології. А ще намагання зупинити зміни клімату.

"Цей саміт НАТО був дуже важливим. Ми повинні були знайти баланс між країнами світу. Тому продовжуємо говорити і шукати спільні рішення. Зокрема, вони стосуються Росії та Китаю. Між ними бачимо помітне зближення. І ми повинні бути готові до ймовірних наслідків", – зазначила канцлерка Німеччини Ангела Меркель. 

Також, президент Польщі Анджей Дуда наголосив: "Я щасливий, що країни-члени НАТО зустрілися й ухвалили важливі рішення. Кожне з них забезпечує рівність та безпеку громадян і протидіє загрозам від інших країн".

Лідери НАТО підтримали подальше збільшення військових витрат і затвердили політику космічної оборони. Загалом дискусії тривали приблизно півтори години. Зустріч стала рекордно короткою за майже 20 років.

"Нині тут перебувають найбільші світові демократії, які представляють понад мільярд людей, частина – світової економіки та військового впливу. Якщо ми триматимемося разом, нам вдасться захистити нашу безпеку. Ми відкриті до нового розділу у трансатлантичних відносинах НАТО-2030, до плану в майбутнє", – наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг 5 канал

Особливим гостем став американський президент Джо Байден. У своєму європейському турне він намагається відновити відносини з партнерами Вашингтона. Його попередник Дональд Трамп часто критикував НАТО і навіть погрожував вийти з Альянсу. Нині ж лідер США Джо Байден обіцяє продовжити співпрацю з НАТО.

"Ми сприймаємо НАТО як священне зобов’язання. Я завжди нагадую американцям, що від Другої світової війни минуло багато часу. І відтоді НАТО завжди стоїть, наче оборонний щит для всіх держав. І тому я хочу, щоб Європа знала, Сполучені Штати – тут. Ми стоятимемо разом і ухвалюватимемо важливі рішення. Тому що маємо глобальні цілі, які потрібно подолати", – сказав президент США. 

Президент США
Президент США5 канал

Попри відсутність на саміті України – після його завершення з'являються й гарні новини для офіційного Києва. Лідери Альянсу підтвердили рішення Бухарестського саміту 2008. Україна буде членом НАТО, і виконання плану дій щодо членства в Альянсі – стане невід'ємною частиною цього процесу. Таке формулювання щодо України звучить вперше. А от Грузія, яка теж прагне стати членом Альянсу, почула це ще 2018-го. Але від України й надалі очікують продовження реформ, а також боротьби з корупцією.

"Ми солідарні з нашими цінними партнерами Україною та Грузією. Підтримуємо реформи, які вони запроваджують, стаючи ближчими до НАТО. І тому надалі активізуємо розбудову відносин з нашими партнерами. Від України і Грузії до Іраку та Йорданії. Росія не має жодного стосунку до цього рішення. Лише офіційному Києву й членам НАТО вирішувати, коли Україна приєднається до Альянсу", – розповів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Лідери НАТО, зокрема, підтвердили важливість внеску України в діяльність Альянсу. І запевнили в підтримці територіальної цілісності й суверенітету нашої держави. В Альянсі також пообіцяли і надалі підтримувати Київ у протидії гібридним загрозам із боку Росії. І закликали Кремль припинити порушувати міжнародне право та права людини на окупованих територіях в Україні, Грузії та Молдові.

Мирослава Танська, "5 канал".

Попередній матеріал
"Україна хоче почути від Байдена чітку відповідь щодо перспективи членства в НАТО" – Зеленський
Наступний матеріал
"Слуга" Потураєв відхрестився від пропозицій щодо відтермінування дубляжу фільмів українською
Loading...
"Чинна влада не готова протистояти Росії": нардеп пояснив, хто заважає Україні вступити до НАТО

"Чинна влада не готова протистояти Росії": нардеп пояснив, хто заважає Україні вступити до НАТО

"Впритул до НАТО": Росія посилює війська біля кордонів з Литвою

"Впритул до НАТО": Росія посилює війська біля кордонів з Литвою

Європейський тур Байдена: що обіцяють лідери G7 та чого чекати Україні

Європейський тур Байдена: що обіцяють лідери G7 та чого чекати Україні

Столтенберг назвав головні теми саміту НАТО у Брюсселі

Столтенберг назвав головні теми саміту НАТО у Брюсселі

НАТО без України, суд щодо MH17, форма на Євро-2020 – "Час за Гринвічем"

НАТО без України, суд щодо MH17, форма на Євро-2020 – "Час за Гринвічем"

Київський безпековий форум для молоді: Україна та Грузія обговорили перспективи вступу до НАТО – включення

Київський безпековий форум для молоді: Україна та Грузія обговорили перспективи вступу до НАТО – включення