Київський безпековий форум
Київський безпековий форум 5 канал

Київський безпековий форум для молоді: Україна та Грузія обговорили перспективи вступу до НАТО – включення

Читайте по-русски
Для вступу в Альянс Україні необхідно провести реформи у певних галузях

Коли Україна вступить до НАТО та як задля цієї мети об'єднати зусилля разом із Грузією, яка теж хоче вступити до Альянсу? Про це сьогодні говорять на Київському безпековому форумі для молоді. На захід зібралися політики, дипломати та експерти, а ще кілька десятків молодих професіоналів як з регіонів України, так і онлайн з Грузії. Дискусії про Північноатлантичне майбутнє України слухає журналістка "5 каналу" Ірина Сисак. 

Так, для вступу в НАТО Україні потрібно провести реформи в царинах верховенства права, держуправління та економіки. Про це заявив спецпредставник генсека НАТО Джеймс Аппатурай під час безпекового форуму, який нині триває у столиці. Посадовець зазначив, що двері Альянсу для України відкриті. Але короткого шляху до НАТО не має. Водночас ексдержсекретарка США Кондоліза Райс заявила, що Україна і Грузія повинні стати членами НАТО і отримати План дій. Представники України вкотре наголосили на необхідності отримання плану дій та нагадали, що обіцянки, дані під час Бухарестського саміту 2008 року, потрібно виконувати.

"До членства немає короткого шляху. Кожен потенційний член Альянсу має провести широкий комплекс реформ не лише в царині безпеки та оборони, а й щодо верховенства права, державного управління та економічної стабілізації. Це те, чого українці всіх поколінь очікують від лідерів держави. Реформи зроблять Україну більш стійкою, стабільною та наблизять її до НАТО", – наголосив Джейс Аппатурай.

Директор Київського безпекового форуму Данило Лубківський повідомив: "Ми будемо домагатися виконання Бухарестської декларації саміту НАТО, в якому було закріплено перспективу нашого членства в Альянсі".

"Ми не отримали плану дій щодо членства. Тут є як домашня робота України, так і політична відповідальність наших західних союзників. На теренах Європи іде війна, і 7-й рік ми очікуємо, коли захід прийме політичне рішення", – додав голова Київського безпекового форуму Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що в України є всі необхідні інструменти для того, щоб стати членом НАТО

Попередній матеріал
Виступ Петра Порошенка на Київському безпековому форумі – відео
Наступний матеріал
Не обійшлося без затримань: як у Британії проходить саміт "Великої сімки" – сюжет
Loading...

Зеленський та Столтенберг провели телефонну розмову: що обговорювали

"7 хвилин польоту до Москви": чи буде Україні ПДЧ до НАТО – "Час Ч"

"Вже два роки в нас немає представників": нардеп пояснила, чому загальмувалося питання вступу України до НАТО і ЄС

Після 14 років присутності Україна вивела увесь військовий контингент з Афганістану

Телефонна розмова президентів: що Зеленський пообіцяв Байдену – ток-шоу "Велика політика"

"Перше зачарування Зеленським на Заході минуло": журналістка розповіла, як президент руйнує стосунки України зі світом