5 серпня заступником голови Офісу Президента з питань правоохоронних органів був призначений Олег Татаров, і це призначення свідчить про радикальні зміни політичного курсу Володимира Зеленського. Про це повідомляє "Цензор.нет".
Нова посада була створена спеціально під Татарова – раніше цю сферу контролював заступник голови ОП Андрій Смирнов, тепер Смирнову залишили тільки контроль над судовою системою.
Татаров був заступник голови слідчого управління МВС за часів Віктора Януковича, і фактично став спікером Антимайдану, в 2013-14 роках щодня виступаючи на прес-конференціях і в телеефірах з розповідями про те, як майданівці порушують закони.
Татаров був наближений до глави МВС Олександру Захарченко і тому включений в люстраційний список, і не міг бути призначений на державну посаду, але Зеленський закон про люстрацію для призначення Татарова порушив.
Організація сімей полеглих Героїв Небесної сотні виступила з протестом проти призначення Татарова. Зеленський за Татарова заступився: "Ми всі жили за часів Януковича. Але деякі люди бігли разом з паном Януковичем. А, в принципі, багато людей залишилося нормальних, які не зрадили Україну. Мені здається, що це несправедливо: всіх людей, які очолювали ту чи іншу гілку влади за часів Віктора Федоровича Януковича, вважати кимось, як би сказати, зі старої влади".
Татаров активно впливає на дії всієї правоохоронної системи і розширює свій вплив. Це можна побачити з його призначень:
- 10 вересня на пост заступника Генерального прокурора призначено Максима Якубовський. Він був звільнений з ГПУ в 2017-му році за скороченням штатів, до війни працював в офісі Віктора Медведчука над проросійськими проектами. Таким чином, Татаров отримав можливості вирішувати питання в ГПУ безпосередньо через свою людину.
- 16 вересня Конституційний суд, залежний від ОАСК Вовка, прийняв рішення про неконституційність положення про створення НАБУ. Таким чином, Татаров і Портнов зі схвалення Зеленського готують операцію по зняттю директора НАБУ Артема Ситника і підриву системи НАБУ через рішення судів. Рішення КС фактично засноване на виведенні НАБУ зі сфери впливу президента – тобто, якщо план Татарова і Портнова спрацює, то нового директора НАБУ призначатимуть без участі Зеленського.
- 17 вересня фракція "Слуга народу" провела спільно з "Опозиційною платформою" Медведчука голосування за обрання нової конкурсної комісії з обрання Спеціального антикорупційного прокурора. Очевидно, що роль Портнова і Татарова в такому союзі були ключовими. Татаров націлений взяти під контроль САП і НАБУ.
- 22 вересня на пост виконуючого обов'язки голови Державного бюро розслідувань призначено Олексія Сухачова. Сухачов був заступником начальника департаменту Генпрокуратури, але переатестацію Рябошапки не пройшов, був звільнений. Однак Окружний адмінсуд в липні 2020 терміново скасував переатестацію і звільнення Сухачева! Таким чином, зобов'язаний Татарову людина був призначений виконуючим обов'язки глави ДБР.
- 22 вересня саме з подачі Портнова Зеленський своїм указом знову призначив в Окружний адмінсуд суддю Кирила Гарніка, якого Портнов завів в цей суд ще в 2013-му році. Татаров повністю спирається на ОАСК. Таким чином, Зеленський фактично підтримав Вовка в боротьбі проти кримінальної справи НАБУ і посилив тиск на антикорупційну систему.
Олега Татарова призначили заступником голови Офісу президента у середу, 5 серпня. За часів президентства Віктора Януковича він був заступником начальника Головного слідчого управління МВС. Керував справами проти активістів Революції Гідності, зокрема про викрадення Дмитра Булатова, побиття Тетяни Чорновол, переслідуванням автомайданівців. У 2014 році на одній із зустрічей з послами країн ЄС – Татаров переконував, що майданівці могли стріляти самі в себе. І стверджував, що міліція зброї не застосовує.