Петро Порошенко
Петро Порошенко president.gov.ua

Порошенко – Зеленському: Створіть всі умови, щоб до 2023 року Україна подала заявку до повноправного членства в ЄС

  Читайте по-русски
  Порошенко також закликав Зеленського до 2023 року підписати План дій щодо членства в НАТО

  Президент України Петро Порошенко сподівається, що новий Глава держави – Володимир Зеленський продовжить  рух України до Європейського Союзу, оскільки більшість українців підтримують саме такий напрям розвитку держави. Про це Порошенко сказав на відкритті Дня Європи, йдеться на сайті Президента.

  "Післязавтра приступить до обов'язків новий Президент України. Я твердо сподіваюся, що він продовжить рух України до Європейського Союзу. Це не можна ігнорувати, тому що абсолютна більшість українців стоїть саме на цих позиціях", – зазначив Порошенко.

  Петро Порошенко також дав кілька настанов своєму наступнику  у питаннях втілення в життя державної стратегії та здійснення зовнішньої політики.

  "По-перше, збережіть довіру та солідарність Європейського Союзу з Україною. Це надбання є дуже високою цінністю. По-друге, зміцнюйте проукраїнську міжнародну солідарність світу, міжнародну коаліцію в світі на підтримку України, яка протистоїть російській агресії та підтримує українські реформи", – сказав він.

  Також Глава держави наголосив на важливості продовження посилення санкційного тиску на Російську Федерацію, "яка має звільнити українську землю, яка має забезпечити відновлення українського суверенітету над окупованими територіями і забезпечити відновлення територіальної цілісності Української держави, забезпечити повернення Криму".

  "Продовжуйте і ефективно втілюйте в життя Угоду про асоціацію з ЄС та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС – Україна має, нарешті, вже зараз увійти до внутрішнього ринку ЄС. Продовжуйте секторальну інтеграцію з ЄС за напрямками, які вже зараз зафіксовані в рішеннях саміту. Це є Цифровий союз, Енергетичний союз, Митний союз і Шенгенський союз. Впевнений в тому, ці напрямки мають бути реалізовані вже цього року", – також зазначив він.

  "І останнє,  найважливіше, створіть всі умови, щоб до 2023 року Україна відповідала критеріям членства в Європейському Союзі і мала можливість подати заявку до повноправного членства Української держави в Європейському Союзі та підписати План дій щодо членства України в НАТО. Це є абсолютно чітка програма, яку Україна здатна виконати", – підкреслив Президент.

  Також Порошенко сказав, що переконаний, що на сьогоднішній день альтернативи нашому руху в Європу не існує. 

  "Україна точно має продовжувати свій шлях в Європу. Україна точно має забезпечити реалізацію положення, що європейська інтеграція – це гарантія незалежності української держави. Це гарантія добробуту українського народу, запорука прискореного економічного та технологічного зростання. Європейська інтеграція – це подих свободи. Європейська інтеграція – це демократія та відчуття гідності за себе, за власну країну", – сказав Президент.

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні українці відзначають День Європи

  Попередній матеріал
  В Україні вперше відзначають День резервіста
  Наступний матеріал
  Прокуратура Криму встановила організаторів і виконавців геноциду кримських татар – хто в списку
  Loading...