прес-служба Президента України

Порошенко ветував закон про приватну детективну діяльність

  Президент України Петро Порошенко ветував закон про приватну детективну діяльність (№3726), прийнятий Верховною Радою України від 13 квітня 2017 року

  Як повідомляється на сайті українського парламенту, цей закон повернутий із пропозиціями Президента 6 червня.

  У пропозиціях Президента до закону "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" зазначається, що в документі, який надійшов на підпис главі держави, перелік дозволених видів приватних детективних (розшукових) послуг сформований без урахування вимог ряду законодавчих актів України.

  "Так, суб'єктам приватної детективної (розшукової) діяльності дозволяється збір, фіксація і дослідження відомостей, необхідних для розгляду справ, зокрема, в кримінальному судочинстві, а також пошук і збір даних, які можуть бути приводом або підставою для звернення замовника приватних детективних послуг у правоохоронні органи або до суду з метою захисту його законних прав та інтересів (пункти 1. 7 частини третьої статті 12). При відсутності чіткої конкретизації в законі відомостей або даних, які дозволяється збирати, фіксувати і досліджувати суб'єктам приватної детективної (розшукової) діяльності, фактично допускається можливість збору такими суб'єктами доказів для розгляду справ у кримінальному судочинстві. Такий підхід суперечить нормам Кримінально-процесуального кодексу України, за якими доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим кодексом", – йдеться у пропозиціях Президента.

  Також наголошується, що проголосований Радою закон передбачає, що для отримання права на здійснення приватної детективної діяльністю необхідне отримання відповідного свідоцтва, яке видається на платній основі. Однак у законі не визначаються розмір плати за видачу такого свідоцтва та порядок її справляння, як того вимагає закон України "Про адміністративні послуги" (частина третя статті 11).

  Попередній матеріал
  Міжнародна коаліція на чолі зі США завдала авіаударів по військових сирійського уряду
  Наступний матеріал
  В Одесі впіймали кримінального авторитета
  Loading...

  Порошенко підписав закон про мовні квоти на українському ТБ

  Порошенко вказав на дві важливі позиції у рішенні Стокгольмського арбітражу по газу

  Порошенко вимагає публічного звіту правоохоронців щодо розслідування вбивства Шеремета

  Порошенко: Слово Любомира Гузара відігравало надзвичайно важливу роль в захисті територіальної цілісності України

  У Києві триває церемонія прощання із Блаженнішим Любомиром Гузаром – відео

  Порошенко підписав закон щодо права на здобуття вищої освіти жителями окупованих територій