unian.ua

Рада узаконила приватну детективну діяльність в Україні

  Верховна Рада прийняла закон про приватну детективну (розшукову) діяльність

  За законопроект у другому читанні і в цілому проголосував 261 народний депутат на пленарному засіданні в четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Закон визначає загальні правові основи організації приватної детективної діяльності. Відповідно до прийнятого закону, приватна детективна діяльність здійснюється з метою пошуку, збору і фіксації інформації, розшуку предметів, майна, людей і тварин, встановлення фактів і з'ясування обставин на замовлення клієнта та згідно з договорами про надання приватно-розшукових послуг.

  Приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше 3 років, що пройшов відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності і отримав відповідне свідоцтво про право займатися такою діяльністю.

  Відповідно до закону, приватний детектив не може бути службовою або посадовою особою органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних або судових органів влади.

  Суб'єкти приватної детективної діяльності не мають права здійснювати оперативно-розшукові заходи, віднесені законом до виключної компетенції оперативних підрозділів.

  Приватний детектив має право займатися приватною розшуковою діяльністю як фізична особа-підприємець або спільно з іншими приватними детективами шляхом заснування об'єднання.

  Відповідно до прийнятого закону, несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба. З метою підвищення ефективності приватної розшукової діяльності можуть створюватися об'єднання приватних детективів, для яких надання приватних детективних послуг є виключним видом діяльності.

  Свідоцтва про право займатися приватною розшуковою діяльністю видаватиме органи Міністерства юстиції України.

  Попередній матеріал
  Українці зможуть купувати електрокари без ПДВ та акцизу впродовж 5 років
  Наступний матеріал
  Климпуш-Цинцадзе: Україна може подати ще один позов проти РФ до міжнародних судів
  Loading...

  Рада відмовилась внести зміни до скандального "закону Савченко"

  Парламент схвалив звільнення Білоуса з посади голови Фонду держмайна

  "Ринку електроенергії в Україні бути!": Рада підтримала надважливий закон у сфері енергетики

  Рада не змогла визначити свого представника до конкурсної комісії у НКРЕКП

  ВР дозволила присвоювати звання Героя України іноземцям з Небесної Сотні

  Пленарне засідання ВРУ, на якому розглянуть звільнення голови Фонду держмайна – завершено