Петро Порошенко
Петро Порошенко 5.ua

Порошенко вказав на дві важливі позиції у рішенні Стокгольмського арбітражу по газу

Відмова від російського газу позбавила Москву можливості політичного тиску на офіційний Київ, переконаний Президент

Стокгольмський арбітраж відновив справедливість та захистив інтереси України в енергетичній сфері. Так Президент прокоментував вердикт суду за позовом українського "Нафтогазу" до російського "Газпрому" щодо економічної необґрунтованості контракту на постачання газу, який був підписаний у 2009 році за часів прем'єрства Юлії Тимошенко.

Зокрема, скасована умова "бери-або-плати". За цим зобов'язанням, Україна мала все одно платити Росії гроші, навіть якщо російський газ їй і не був потрібний у такій кількості.

Президент наголосив і на тому, що відмова від російського газу позбавила Москву можливості політичного тиску на офіційний Київ.

"Дуже добре юридично доведена позиція захисту: перша – це несправедливість і неринковість принципу "бери або плати". При цьому я хочу підкреслити, такий пункт був відображений в українському контракті, але відрізнявся від принципів, які були зафіксовані в європейських контрактах. Друга позиція, яка, я вважаю, важлива – це те, що нарешті газ має перестати бути інструментом політичного тиску на Україну і джерелом корупційних оборудок для представників колишньої української влади", – зазначив Президент. 

Як повідомляв 5.UA, вимогу газового монополіста РФ "Газпрому", згідно з якою Україна повинна була щороку купувати 52 млрд куб. м газу, або оплачувати його вартість – принцип "бери або плати" – скасовано окремим рішенням Стокгольмського арбітражу.

Попередній матеріал
У центрі Парижа сталася стрілянина: є поранений
Наступний матеріал
У Запоріжжі Авакову показали новий штурмовий катер водної поліції
Loading...