twitter.com/stsegolko

Порошенко: Україні і Молдові нав'язують такі формати реінтеграції, які дозволять ззовні вирішувати долю країн

У понеділок, 13 лютого, Президент України Петро Порошенко зустрівся із прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом

Під час зустрічі Петро Порошенко зазначив – попри те, що Молдова відмовилася вступати до НАТО, закріпивши нейтральний статус у конституції, російські війська залишилися в Придністров'ї.

"Україна і Молдова не просто сусідні країни. Наші народи об'єднує міцне культурне і історичне коріння, перевірене не одним століттям. На жаль, наш спільний регіон став ареною протистояння двох світоглядних концепцій. Перша з них – це демократичні цінності,права людини, рух у майбутнє. Друге – це тоталітаризм, диктат і повернення в минуле. Ми стали свідками намагань розпалити пожежу міжетнічної, міжлюдської ненависті на просторі від Донбасу до берегів Дністра. І важко уявити, куди б дійшла ця пожежа, якби не стійкість і героїзм українських воїнів", – зазначив Порошенко.

"Чверть століття тому Молдова зіштовхнулася із схожим випробуванням, втративши частину своєї суверенної території. Зараз ми бачимо наполегливі спроби нав'язати і Молдові, і Україні такі формати реінтеграції, які дозволять ззовні вирішувати долю народів наших країн. Ці спроби приречені на поразку", – додав він.

Нагадаємо, у понеділок, 13 лютого, в Києві відбулася зустріч прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та прем'єр-міністра Молдови Павла Філіпа. Під час зустрічі Гройсман заявив, що Київ зацікавлений у запуску спільного контролю на українсько-молдовському державному кордоні до кінця 2017 року.

Попередній матеріал
"От якби шлунок був більшим": в Ужгороді війдбувся традиційний фестиваль вуличної їжі
Наступний матеріал
Засідання Антикризового енергетичного штабу щодо ситуації в енергетичній галузі - відео
Loading...

"Маневр Кишинева": Додон запропонував НАТО "не поспішати з відкриттям офісу Альянсу" в Молдові

"Ми у делікатній ситуації": Прем'єр Молдови відкинув можливість розірвання угоди про асоціацію з ЄС

"Євроступор Кишинева": Додон заявив, що Молдова може анулювати угоду про асоціацію з ЄС