noi.md

"Ми у делікатній ситуації": Прем'єр Молдови відкинув можливість розірвання угоди про асоціацію з ЄС

  "Європейський курс є єдиним курсом розвитку країни", – наголосив Павел Філіп

  Прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп заявив, що зовнішня політика країни залишиться проєвропейською, та відкинув можливість розірвання Угоди про асоціацію з ЄС, передає "Інтерфакс-Україна"

  "Курс зовнішньої політики країни залишається проєвропейським. Парламент і уряд будуть з усією рішучістю слідувати цим курсом, маючи не тільки відповідальність, але й відповідні конституційні повноваження. Європейський курс є єдиним курсом розвитку країни", – заявив Філіп на брифінгу в п'ятницю, 20 січня.

  Відповідаючи на запитання журналістів про причини такої заяви, він сказав, що "це не стільки репліка, скільки підтвердження непорушності проєвропейського курсу, адресоване зовнішнім партнерам і громадянам країни".

  "Ми опинилися в делікатній ситуації, так як президент має візити за кордоном, виступає і буде виступати з заявами. Після кожної подібної заяви ми змушені будемо виступати з деклараціями, нейтралізувати подібні висловлювання, підтверджувати для всіх, що проєвропейський курс країни залишається незмінним", – підкреслив прем'єр.

  Відповідаючи на запитання про ризики заяв молдовського президента Ігоря Додона для країни, він зазначив, що "таких ризиків не дуже багато, виходячи з повноважень президента".

  "Як відомо, обмежені повноваження не дозволяють президенту вплинути на курс розвитку країни. Ми хочемо і будемо співпрацювати з президентом Ігорем Додоном, але парламент і уряд сповнені рішучості слідувати курсом європейської інтеграції", – наголосив Філіп.

  Попередній матеріал
  Очікуване потепління: Укргідрометцентр розповів про погоду на вихідних
  Наступний матеріал
  Влада Харкова відмовилася перейменовувати проспект на честь бійця АТО

  Президент Молдови зняв зі своєї резиденції прапор ЄС

  Україна підтверджує готовність і надалі розбудовувати добросусідські відносини з Молдовою – АП

  Результати виборів у Болгарії й Молдові свідчать про те, що РФ досі мислить категоріями відбудови – експерт