"Маневр Кишинева": Додон запропонував НАТО "не поспішати з відкриттям офісу Альянсу" в Молдові

  Президент країни вважає, що такий крок створить перешкоди для переговорів щодо "придністровського конфлікту"

  Відкриття офісу НАТО в Кишиневі може негативно вплинути на переговорний процес з Придністровського врегулювання. Так вважає президент Молдови Ігор Додон, передає "Укрінформ".

  Як стало відомо, відповідну тезу Додон виголосив за підсумками зустрічі із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер у Брюсселі.

  "Ми вважаємо, що відкриття офісу НАТО в Кишиневі може створити перешкоди переговорному процесу з Придністровського врегулювання. Я запропонував заступникові генсека Альянсу не поспішати з відкриттям офісу, а якщо він все-таки буде відкритий, оскільки угоду вже підписано і ратифіковано парламентом, то в майбутньому ми ще повернемося до обговорення питання про статус кишинівського офісу НАТО", – заявив Додон.

  Водночас, він залишився задоволений реалізацією окремих програм співробітництва між Молдовою і НАТО. Зокрема, це стосується програми з утилізації складів з пестицидами, що залишилися на території Молдови ще з радянських часів.

  Як відомо, офіс НАТО у Кишиневі планують відкрити у першій половині 2017 року. Відповідну угоду раніше підписали уряд Молдови і керівництво НАТО.

  Нагадаємо, у січні Додон заявив, що Молдова може анулювати угоду про асоціацію з ЄС.

  Як відомо, після перемоги Додона на президентських виборах 2016 року Кишинів "взяв курс" на Москву. Зокрема, було обрано статус спостерігача при економічній комісії Євразійського економічного Союзу одночасно з посиленням співпраці з Росією.

  Сам Додон не приховує свою прокремлівську позицію і виступає за федералізацію Молдови, надання спеціального статусу Придністров'ю.

  Попередній матеріал
  Від обстрілів Авдіївки загинули троє мирних мешканців, ще 10 – поранені
  Наступний матеріал
  Аеромобіль від Uber: Інженер NASA допоможе у створенні перших літаючих авто

  "Ми у делікатній ситуації": Прем'єр Молдови відкинув можливість розірвання угоди про асоціацію з ЄС

  "Євроступор Кишинева": Додон заявив, що Молдова може анулювати угоду про асоціацію з ЄС

  Президент Молдови зняв зі своєї резиденції прапор ЄС