Доктор історичних наук, професор Ярослав Грицак в інтерв'ю журналісту "Української правди" Роману Кравцю проаналізував реформаторську спадщину попередніх президентів України. Він заявив, що п'ятий президент Петро Порошенко здійснив найглибші проєвропейські реформи.
"Вважаю, що з усіх президентів, напевно, Порошенко зайшов найдовше в перетворенні України в ту державу, яку ми б хотіли бачити. У позитивному сенсі. Це відстань. Тому що він укріпив ці інституції, він їх не тільки укріпив, він їх ще європеїзував. Війна показала, що ми мали певні дуже важливі риси. Насамперед усе ж таки змінилася армія. Сильно змінилася армія, починаючи з 14 року, це вже цілком інша армія. По-друге, дуже важливо, що децентралізація вдалася", – констатував історик.
"Так само як Кучма, Порошенко вперше зібрав Dream Team, це дійсно команда реформаторів. Вона зіграла велику роль, тому що реформа була запущена", – сказав Ярослав Грицак.
"Звичайно, важливо, що ситуація була інша, ніж за Ющенка, тому що було громадянське суспільство більш організоване, сильніше і молодше. Яке менше вірило в лідера, а більше вірило у власні сили й свої структури. Тобто це дозволило Порошенку пройти ту відстань, яку мала пройти Україна, позбутися радянської імперської спадщини, якнайдалі", – наголосив професор.
Нагадаємо, в тому ж інтерв'ю Ярослав Грицак заявив, що мінські домовленості вигідні для України. Він вважає, що "Мінськ" був пасткою для росії. Міжнародною. Тому що росія призналася в участі у цій війні.
Читайте також: як Мінські домовленості допомогли відродити ЗСУ і зупинити російський бліцкриг
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.