Президент підписав закон
Президент підписав закон
president.gov.ua

Поправки "Лозового": Рада внесла зміни в новий КПК, що полегшить роботу слідчим

Зміни виправлять важливий недолік нового Кримінального процесуального кодексу, а саме: необхідність для слідчих і прокурорів отримувати дозволи на слідчі дії лише в судах за місцем реєстрації органу досудового розслідування

Верховна Рада ухвалила законопроект №8151, який передбачає скасування норми нового Кримінального процесуального кодексу, що блокувала роботу слідчих. Йдеться про так звані "правки Лозового". Всього проголосували 256 народних депутатів. Про це повідомляє "Українська правда".

Автор проекту Олена Сотник розповіла, що її пропозиція виправить важливий недолік нового Кримінального процесуального кодексу, який діє від 16 березня, а саме: необхідність для слідчих і прокурорів отримувати дозволи на слідчі дії лише в судах за місцем реєстрації органу досудового розслідування. За її словами, така норма в КПК заблокувала правоохоронну роботу. Тож відтепер правоохоронним органам дозволено подавати свої клопотання до судів за місцем проведення слідчих дій, саме це істотно прискорить розслідування.

Також законопроект прокоментував для 5.UA речник Нацполіції Ярослав Тракало. Він підтвердив, що одну з "правок Лозового" таки скасували. "Це стосується тільки звернення слідчих до суду за місцем проживання. Тепер слідчим із Київської області не треба буде їхати за 100 км до Києва в Шевченківський суд. Це істотно спростить роботу слідчих". При цьому інші дві "поправки Лозового" лишаються чинними.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що виправлений Кримінально-процесуальний кодекс, який набрав чинності 16 березня, створив кризову ситуацію у правоохоронній системі України. За словами Луценка, поправки до КПК, внесені Верховною Радою, створюють три істотні проблеми для правоохоронних органів:

  • вводять можливість оскарження підозри;
  • роблять необхідним отримання судових дозволів на проведення всіх експертиз;
  • різко обмежують терміни проваджень.

Довідково: раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що починаючи від 15 березня, українці не зможуть самостійно поховати своїх рідних, бо тепер для цього необхідна експертиза, яку, згідно з нововведенням, передбаченим поправкою нардепа-"радикала" Андрія Лозового, повинен призначити суд. Судового рішення доведеться чекати не менше трьох діб, а через перевантаженість судів його можуть ухвалити і пізніше. На ринку ритуальних послуг почали пророкувати хаос і колапс. Згодом з'ясувалося, що поправки Лозового стосуються лише поховання осіб, які загинули внаслідок кримінальних дій.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроект №7066 "Про приватизацію державного майна" – нову редакцію закону про приватизацію, яка полегшує продаж неліквідних об'єктів та описує умови залучення радників із приватизації. Проект передбачає регулювання приватизації одним законом замість семи за нинішнім законодавством.

Попередній матеріал
Онлайн-конференція "PPC Day": отримуємо цільовий трафік та продажі
Наступний матеріал
Від збільшення вантажообігу Україна виграє більше, ніж від завищених портових зборів – Кінах

Верховна Рада зняла з Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою

Холодницький розповів про свою "відставку" та про "жучки" у кабінеті

ГПУ оприлюднила відеодокази проти нардепа Савченко

Геращенко: Савченко потрібно провести примусову психіатричну експертизу

НАЗК подало в суд на депутата, який не задекларував 36 мільйонів спадщини

Подання ГПУ на затримання та арешт Савченко у комітеті ВР: як все було і які аргументи у сторін – розлоге включення