Ухвалення нового уряду Італії

Політичну кризу в Італії подолано: хто сформував новий уряд країни

Люди сподіваються, що нові міністри покажуть себе за допомогою дій, а не слів

Італія здолала політичну кризу. Ледь не три місці переможці парламентських виборів рядилися у владні крісла і все ніяк не могли всістися. І нарешті домовилися. Президент країни Серджо Матарелла дав згоду на формування уряду популістів. Прем'єр-міністром стане професор права Джузеппе Конте.

Перша спроба сформувати італійський уряд провалилася після того, як президент Серджо Матарелла не затвердив 81-річного євроскептика Паоло Савону на посаду міністра фінансів. Через це Джузеппе Конте відмовився від мандата на формування уряду. Однак у перемовах 31 травня участь таки брав.

Після майже трьох місяців неспроможності політичних партій домовитися, вихід із глухого кута все таки знайшли. Лідери італійського популістського "Руху 5-ти зірок" та націоналістичної "Ліги" домовилися щодо формування коаліційного уряду. Президент Італії вдруге доручив зробити це Джузеппе Конте.

Він уже представив новий склад уряду. Голова ультраправої партії Маттео Сальвіні стане міністром внутрішніх справ. Колишній міністр у справах Євросоюзу Енцо Моаверо Міланезі очолить МЗС. Паоло Савона таки потрапить до нового уряду - як міністр європейських справ. На посаду міністра фінансів запропонували компромісну постать – професора економіки Джованні Тріа, який підтримує членство країни в єврозоні.

"Ми наполегливо працюватимемо заради наших політичних цілей. Ми їх уже вказали у програмі. Для того, щоб покращити якість життя всіх італійців, ми будемо працювати рішуче й самовіддано", – заявив призначений на посаду прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте.

Італійці мають менше говорити і більше працювати – зазначив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Цього тижня було запропоновано збільшити фінансову підтримку Євросоюзу для бідних регіонів Італії. Це мають намір передбачити в наступному довгостроковому бюджеті ЄС на 2021-2027 рік.

"Я закоханий в Італію, але я більше не миритимуся з тим, що всі проблеми, які має її південь, пояснюють недбалістю Євросоюзу чи Єврокомісії. Саме італійці мають турбуватися про свої бідні регіони. Це означає більше роботи, серйозності та менше корупції. Ми допомагатимемо їм, як і раніше, але в такі ігри більше не гратимемо", – наголосив Юнкер.

Заяву Юнкера новопризначений міністр внутрішніх справ Італії та голова ультраправої партії Маттео Сальвіні назвав ганебною і расистською.

"Люди, яким платять за те, що вони керують, не можуть називати 60 мільйонів людей корумпованими. Можливо, в Європі звикли до того, що всі ходять із протягнутою рукою і просять змін. Але я переконаний, що новий італійський уряд правильно й розсудливо розподілить пріоритети. Для того, щоб нікому не заздрити, Італія знову має стати ключовою дійовою особою Європи", – заявив призначений на посаду міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні.

Новина про формування коаліційного уряду у п’ятницю, 1 червня, на перших шпальтах італійських газет. Люди сподіваються, що нові міністри покажуть себе за допомогою дій, а не слів.

"Уряду треба менше говорити і більше робити. Занадто багато розмов. От я зараз говорю, але наприкінці дня що від цього зміниться?" – зазначив пенсіонер Ліно Коцаліні.

Парламентські вибори в Італії відбулися 4 березня. Найбільшу кількість голосів на них здобула партія "Рух 5-ти зірок". У той час як найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція. Два раунди консультацій минули безрезультатно. Політична криза тривала протягом 88 днів. У новому ж уряді – ключові позиції здобули критики Європейського союзу.

Ірина Родіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Жертвами організаторів убивства Бабченка могли стати 47 осіб – Луценко
Наступний матеріал
Журналісти Ганапольський та Кисельов розповіли, навіщо їх викликала СБУ

Італійські пригоди українців у проекті "Винна карта" на "5 каналі"

Нова система нарахування субсидій: за кого більше не буде платити держава

Єжова, підозрюваного у держзраді, залишили за ґратами

Назвали дату наступної зустрічі Нормандської четвірки

Президент доручив запровадити для охочих отримати громадянство України іспит з української мови 

Справа Бабченка: Луценко і Грицак зустрінуться з послами G7