Президент доручив запровадити для охочих отримати громадянство України іспит з української мови 

Кабмін розробить 10-річну програму зміцнення статусу української мови

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів України запровадити в установленому порядку сертифікаційний іспит з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття громадянства України. Про це йдеться в указі глави держави №156/2018 "Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України" від 31 травня, опублікованому на сайті Президента.

Цим указом глава держави постановив "визнати за необхідне вжиття невідкладних заходів щодо зміцнення державного статусу української мови та створення єдиного культурного простору України".

Згідно з документом, Кабмін протягом місяця має створити експертну групу, яка проведе аналіз сучасної мовно-культурної ситуації в Україні, розробить критерії оцінки ефективності державної мовної політики і політики у сфері культури та механізми моніторингу мовно-культурної ситуації на постійній основі.

За документом, експертна група повинна складатися з представників державних органів та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, провідних вітчизняних вчених і міжнародних фахівців. З урахуванням пропозицій експертної групи уряд протягом двох місяців повинен затвердити державну цільову програму на 2018-2028 роки для забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, для створення єдиного культурного простору України та для збереження цілісності культури. Державна цільова програма повинна передбачати, зокрема, "покращення якості викладання державної мови в закладах освіти, сприяння вивченню української мови іноземцями, розробленні дистанційних та онлайн-курсів з вивчення української мови, запровадження в установленому порядку сертифікаційного іспиту з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України".

Серед іншого, програма має також передбачати такі заходи, як зміцнення державного статусу української мови, вироблення дієвих механізмів її захисту та розвитку. Разом з тим Президент доручив обласним держадміністраціям та Київській міськдержадміністрації розробити протягом 2 місяців після затвердження Кабміном зазначеної програми на 2018-2028 роки відповідні регіональні плани заходів і забезпечити їх реалізацію. Зазначається, що цей указ набирає чинності з дня його опублікування, тобто з 31 травня 2018 року.

Нагадаємо, сьогодні, 31 травня, Президент України Петро Порошенко підписав указ про про початок десятиліття української мови.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Штайнмаєр з офіційним візитом у Києві: як відбувалися його зустріч і перемовини з Порошенком – у фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Управлінні держохорони розповіли, хто охороняє Бабченка
Наступний матеріал
В Україні з 1 червня подорожчали квитки на поїзди

Запуск зернового термінала ТОВ "MV Cargo" спільно з Cargill на Одещині – відео

Порошенко: Захист прав дітей – пріоритетне завдання української держави

Кольченка змушують прийняти російське громадянство – мати політв'язня

Порошенко обговорив із главою МЗС Німеччини звільнення політв’язнів та замах на Бабченка

Засуджуйте не українців, а Росію: Порошенко відреагував на критику інсценування вбивства Бабченка

Порошенко назвав два сценарії, що є неприпустимими на шляху до миру в Україні