ВР
ВР 5 канал

Платіжки за газ, діра в бюджеті, зарплати чиновників: як Оржель та Гончарук виправдовувалися в Раді

Читайте по-русски
Свій виступ прем'єр починав із компліментів

Про дві платіжки за газ і загалом плату за комірне запитували народні обранці міністра енергетики та захисту довкілля. Олексій Оржель виступав під час традиційної для п'ятниці години запитань до уряду у Верховній Раді. На запитання парламентарів відповідав і прем'єр-міністр Олексій Гончарук. Після спілкування з міністрами депутати продовжили розглядати земельний законопроєкт.

Від ранку в парламенті – заблокована трибуна. Цього разу президію Ради зайняли слуги народу. Пильно охороняють крісло спікера від депутатів "Батьківщини". Бо в четвер дістатися до робочого місця Дмитро Разумков не зміг – проти ринку землі тут протестувала Юлія Тимошенко.

У п'ятницю традиційна година запитань до уряду. Про дві платіжки за газ пояснює міністр енергетики Олексій Оржель. Каже, продають і транспортують газ різні компанії, тому й платити треба порізно. Платити треба, навіть якщо газом в оселі не користуються.

"Люди дійсно скидалися, дійсно будували ці газомережі, все ж таки, щоб весь час був тиск у цих мережах, треба платити гроші, як працює в Європі і у світі", – каже міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

Нова формула розрахунку запрацювала 1 січня, утім, люди отримали платіжки за транспортування і за минулий рік.

"Деякі облгази вирішили виставити платіжки не просто за січень, а за весь рік. Як з таким свавіллям боротися?" – заявила депутатка "ЄС" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Після міністра енергетики за трибуною – Олексій Гончарук. Прем'єр так і не прозвітував перед Радою до 4 лютого, як обіцяв президентові, коли Володимир Зеленський дав Гончаруку ще один шанс на посаді.

ВР
ВР5 канал

Свій виступ починає із компліментів. Своєму уряду і депутатам.

"Хотів би вам сказати, що ви круті! Вперше в історії парламент, уряд і президент працюють єдиною командою", – сказав Олексій Гончарук.

У свою чергу депутат "ЄС" Олексій Гончаренко прокоментував: "Ви почали свій виступ фразою "ви круті", так от ви не дуже круті, бо ми січень місяць завершили із дірою бюджетною в 14 мільярдів гривень".

Прем'єр пояснює, чому так сталося.

"Це спричинено тим, що бюджет у нас зібраний на курсі 27. У нас тепла зима, значить енергетика працює менше, спалюється менше, і так зменшуються надходження і таких факторів є 4-5", – пояснює прем'єр-міністр.

ВР
ВР5 канал

А далі до високих зарплат урядовців. Депутати про них не забули і вкотре запитують – скільки тепер платитимуть міністрам?

"Зарплата урядовців буде прив'язана до середньої заробітної плати, це справедливо. 3-5 заробітних плат – це той обсяг, який ми вважаємо за можливе платити політичним особам. Впорядкували премії, не буде зоопарку по 200, 300 і 400 відсотків, премія може бути обмежена щонайбільше одним окладом", – запевнив Гончарук.

Після спілкування з міністрами повернулися до ринку землі. 4 тисячі правок до законопроєкту народні обранці почали розглядати напередодні.

Після штовханини, баталій і пристрастей, які вирували у перший день розгляду закону про землю, – у п'ятницю все відбувається спокійно. Одну за одною правки виносять на голосування – але жодну з них не підтримують.

Хоча трибуну й не блокують, проти розгляду земельної реформи далі виступають "Опозиційна платформа за життя" і "Батьківщина". Фракції меншості обурені – на їхні правки ніхто не зважає.

ВР
ВР5 канал

"Вони пришвидшують увесь цей процес обговорення, щоби швидше пройти набридлу їм, абсолютно непотрібну процедуру обговорення закону. Тому що їх тотальна більшість у залі, "слуг народу", – каже голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

У монобільшості свій план.

"Ми б не велись на "Батьківщину" та ОПЗЖ, але я бачу, що всі інші групи також підтримали цю позицію, нам достатньо голосів, ми ж самі голосували", – заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

За два дні нардепи розглянули 216 правок. Залишилося ще 3800. Як порахували депутати, на їх розгляд піде щонайменше 5 пленарних тижнів.

Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Кому продаватимуть землю і коли проголосують за закон про відкриття ринку – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
Зброя, заборонена Мінськими угодами, змовкла: захисники Кримського про підступну поведінку окупантів
Loading...

Кому продаватимуть землю і коли проголосують за закон про відкриття ринку – "ІнфоДень"

Якщо в країні станеться якийсь форс-мажор, ми не зможемо на нього відреагувати – нардеп

Верховна Рада два місяці не розглядатиме жодних законопроєктів, окрім земельного – нардеп

Міністр у Раді звітував щодо платіжок за газ, а Гончарук – за зарплати урядовців – включення

Чи був озброєний чоловік у Раді – в УДО прокоментували інформацію зі ЗМІ

Як народні депутати вирішували долю ринку землі – "ІнфоДень"