Верховна Рада
Верховна Рада "5 канал" / Ірина Сисак

Міністр у Раді звітував щодо платіжок за газ, а Гончарук – за зарплати урядовців – включення

Читайте по-русски
Із січня за продаж газу і його транспортування відповідають різні компанії, тому і платити потрібно окремо, сказав Оржель

Про дві платіжки за газ і плату за комірне запитували народні обранці міністра енергетики та захисту довкілля. Олексій Оржель мав виступ на традиційній для п'ятниці годині запитань до уряду у Верховній Раді. На запитання парламентарів відповідав і прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Міністр Оржель доповів про дві платіжки за газ: із січня за продаж газу і його транспортування відповідають різні компанії, тому і платити потрібно окремо, однак ціна не зросла, адже раніше ця сума була в одній платіжці. Переконує, що за новою формулою у січні ціна знизилася. 

А от щодо платіжок за транспортування газу для тих, у кого газ не використовується, міністр сказав:

"Держава контролює і регулює тарифи на природні монополії, а транспортування газу, розподіл газу – це природні монополії. Для того, щоб було постійне отримання послуги газопостачання, якщо врахувати капітальні витрати для створення цієї системи – люди дійсно скидалися і будували ці розподільчі мережі – все-таки, щоб весь час був тиск у цих мережах, щоб вони постійно працювали і проводилися ремонтні роботи – треба платити", – сказав міністр Оржель. 

Крім того, він зауважив, що за транспортування газу треба платити лише з січня, а за попередній період компанії не мають права виставляти рахунок. 

Водночас прем'єр Гончарук заявив, що на прохання Зеленського в уряді розробили нову систему виплати зарплат міністрам. Платитимуть урядовцям 3-5 середніх заробітних плат в Україні.

Після години запитань до уряду на порядку денному народних обранців і законопроєкт щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель. У сесійній залі продовжать розглядати правки до документа. Усього їх чотири тисячі. Під час засідання напередодні встигли опрацювати 184.

 

 

 

Попередній матеріал
Брифінг щодо створення ТСК з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета
Наступний матеріал
Крок назустріч: як обговорили мовне питання Дмитро Кулеба і міністр МЗС Угорщини – включення
Loading...

Зеленський має попросити вибачення за "слугу", який радив продати собаку, аби сплатити за газ – Герасимов

Журналісти розшукали "найвідомішого і найдорожчого собаку в Україні"

"Платіжка Баскервілів": соцмережі і "Нафтогаз" відреагували на пораду "слуги" Брагара

Додаткова платіжка за газ: у НКРЕКП пояснили, звідки вона взялася

"Це не бандитизм, це тупо рекет": чоловік каже, що йому прийшла платіжка за газ, яким він не користувався

Скраплений газ із Польщі надійшов до України