Покажуть, але не весь і не всім. Розпіарений план перемоги України, який представити американським лідерам їздив особисто президент Володимир Зеленський, – частково покажуть українцям. Бо ж поки відомі лише деякі його частини. Зокрема, ключові пункти, які стосуються військових, політичних, дипломатичних та економічних кроків, необхідних для посилення позиції України. То чого ж очікувати від плану перемоги і чому деякі експерти доволі скептично оцінюють документ та саму поїздку глави держави – розбиралася журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.
Обіцяє показати його всім українцям. Але не в повному обсязі. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак в етері телемарафону сказав – повернулися до України з відчуттям підтримки. Як керманичів США, так і простих громадян. А ще додав – український план перемоги, який представили американським партнерам, потім покажуть і європейським. А вже після – й українцям.
"Частини є чутливими й закритими. І не тому, що є секрети. Це наша країна, всі знаєте сьогодні, в доброму сенсі цього слова, і ми єдина родина і не може бути секретів під час війни. Але все, що стає публічним, чують не тільки в нас у країні, це чує і ворог. І тому, безумовно, деякі деталі цього плану є закритими. Але, ви знаєте, важливо реалізацію цього плану побачити на ворожій території", – пояснив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Нищівній критиці цей "переможний" документ і поїздку піддали деякі українські дипломати. Кажуть, це радше список побажань від України задля досягнення переваги над росією.
"Це не план перемоги! Ще раз – не дуріть людей! Жодного плану перемоги, на жаль, не існує, бо немає хоча б умов балансу з росією, аби говорити про перемогу. Україна в обороні, і є можливості отримати переваги в наступному році. І можливості пред'явити свої можливості – поки їх немає. Треба вистояти зиму, бо путін буде намагатися реалізувати стратегію руйнування по енергетиці інфраструктур", – наголосив дипломат, політик Валерій Чалий.
Потужна технічна підтримка України, дошкульні удари по російській армії на полі бою і за межами України. По тому – перемови на умовах України. Це логічний результат плану перемоги, зазначають експерти. Та, як і всі українці, вони не бачили плану у повному обсязі.
"Я не бачив стратегії перемоги, але можу уявити, що там є, там, може, бажання України мати гарантоване постачання озброєння боєприпасів, техніки і технологій, аби ми були сильними на полі бою", – каже дипломат, експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара.
"Те, що нам говорять про план – стратегію, бо зміст нам ніхто не показав – то, власне, і ховалося в тому – створити гарапник, провести ряд операцій і потім сісти за стіл переговорів", – каже дипломат, політик Роман Безсмертний.
Водночас на захист плану стають інші дипломати. Кажуть, ми ще достеменно не бачили документа та оприлюднених тез. Тому не варто поспішати з висновками, як це робить низка іноземних медіа.
"А де гарантії впливу росії на Заході, аби будь-яким способом применшити значення того, що відбувається в Україні? Я думаю, це зробить президент, бо він представив його багатьом країнам, Трампу, Гарріс, і так само президент має ознайомити громадськість з цим планом. Я сам брав участь не в одному плані, де не все може бути показано і розказано. Особливо з питань безпеки – не маємо права дарувати ворогу, але основні інші елементи цілком нормально й отримаємо з уст першої особи", – наголосив керівник Центру дослідження росії, ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Поки план перемоги за завісою – можна лише здогадуватися про його зміст. Відомо, що крім військових, політичних, дипломатичних кроків для посилення України – червоною ниткою проходить дозвіл бити далекобійними ракетами в російський військовий тил. Його досі немає.
Олена Рибінська, "5 канал"
Нагадаємо, план перемоги України, який представив у США Володимир Зеленський, частково покажуть українцям.
Дивіться також відео за темою:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.