відставки в уряді
відставки в уряді 5 канал

"Перезавантаження уряду": як у Верховній Раді проходило голосування за відставку низки міністрів

Читайте по-русски
На наступному засіданні народні депутати мали б уже призначати нових членів Кабміну, утім повторно голосуватимуть за звільнення тих, призначення яких було провалено

За крок до неповноважного Кабінету Міністрів. У середу народні депутати взялися за кадрові перестановки в уряді. Бо ж надвечір вівторка голові Верховної Ради посипалися заяви міністрів із проханням звільнити їх із посад. Просився звільнитися і очільник фонду Держмайна. Про звільнення чутки ширилися від серпня, і звалося це все "перезавантаженням уряду". Та депутати в сесійній залі підтримали не всі відставки та ще й емоційно не стримували себе. Подробиці засідання дізнавалася журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.

"Міністропад" частково стався. З шести очільників міністерств парламент звільнив чотирьох. Емоцій вистачало, Рада була за крок до того, аби зробити Кабінет міністрів неповноважним.

На початку засідання парламентарі встигли провалити голосування про відкликання з посади заступниці голови Комітету з питань нацбезпеки й оборони Мар'яни Безуглої. Та ухвалили низку важливих законів. Зокрема, щодо порядку виплат військовослужбовцям та членам їхніх сімей, щодо харчування дітей, земельних ділянок Сил оборони та щодо державної політики деокупації та реінтеграції Криму. Та кипіти емоції почали під час розгляду так званого "великого перезавантаження уряду". 

Зміни очільників міністерств анонсував Володимир Зеленський у серпні, а по тому заговорили і провладні "слуги народу". Казали – понад 50% уряду буде змінено, і фактично відразу призначені нові міністри. Та не так сталося, як гадалося. Народні депутати наголосили: не можуть міністри, яких і призначають під куполом, йти з посад, навіть не прийшовши до зали. Ба більше – не підготувати жодного звіту про свою діяльність на посаді керівників відомств.

Та опозиція наголосила – якщо звільнити таку кількість міністрів одночасно – весь Кабінет Міністрів стане неповноважним. Себто, недієздатним і не матиме більшості очільників міністерств.

"Якщо звільните ту кількість міністрів, Кабмін стане неповноважним під час війни", – наголосив співголова фракції "Європейська Солідарність" Артур Герасимов.

Зі звітами та присутніми в залі були лише двоє – очільник Мін'юсту Денис Малюська та стратегпрому Олександр Камишін. Їхня колега – віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук прийшла лише на засідання комітету. Така поведінка міністрів зворохобила парламентарів. Емоцій не стримували.

"І за ці 5 років що вони робили? Ми їх призначали і давали довіру. То чому 5 хвилин не могли знайти і прийти доповісти?" – заявив нардеп "Голосу" Ярослав Железняк.

"Але так щоб країною керували без мізків, я не пам'ятаю. Парламентаризм убитий настільки, що невідомо скільки років треба для відновлення управління", – зазначила голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Якщо треба знищити країну – запросіть цю команду, а ви розбирайтеся, що робити далі", – зазначила народна депутатка "Європейської Солідарності" Ніна Южаніна.

Голосування починають зі звільнення голови Фонду держмайна. Віталій Коваль написав відповідну заяву та до зали не прибув. Депутати голосуванням не підтримують його бажання. Як і міністерки Ірини Верещук.

Голосів "за" достатньо для звільнення Ольги Стефанішиної – віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та міністра захисту довкілля Руслана Стрільця. Звільнення ще двох – Дениса Малюськи та Олександра Камишіна також підтримали. Очільника Мін'юсту навіть зустрічали та проводжали бурхливими оваціями та подяками.

"Попросили почекати, вже кілька місяців просив, бо чекали часу політичного. Не було топскандалів з керівництвом корупційним у міністерстві" ,– заявив ексміністр юстиції Денис Малюська.

"Не почуєте про ремонт танків, і оборонка спроможна виробляти від бронетехніки до бала, від боєприпасів до ракетного озброєння. Новий вид зброї створили – ракета-дрон, і також наша програма по балістичній ракеті пройшла випробування", – заявив ексміністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Попри те, що робота урядовців була успішною, парламентарі звільняють своїм голосуванням цих двох міністрів.

Та опісля – засідання парламенту раптово завершили, коли на розгляд мали винести рішення про звільнення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. 

Голова комітету ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко зауважив: погодили звільнення Кулеби з колегами. Та відгукуються про нього як про фахівця своєї справи. А депутати з опозиції додають: імовірно, очільник МЗС зі своєю фаховістю на цьому етапі не потрібен чинній владі.

"Він має величезний досвід, величезний авторитет у світі. Було б дуже добре, якби він продовжив свою працю на ниві дипломатії. Я не знаю, в якій якості, але він доволі молода людина" ,– зазначив голова комітету ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко.

На наступному засіданні народні депутати мали б уже призначати нових членів Кабміну. Та повторно голосувати за відставки міністрів, які провалили в середу.

Олена Рибінська, Орест Пона, "5 канал"

Нагадаємо, очільник фракції "Слуга народу" за підсумками засідання фракції повідомив, що наразі розглядається створення нової інституції в уряді – Міністерства повернення українців.

Читайте також: Перезавантаження Кабміну: кого з міністрів звільнили – усі подробиці

Нагадаємо, Мар'яна Безугла залишиться на посаді заступниці голови Комітету з питань національної безпеки.

Як повідомляв 5.ua, Верховна Рада ухвалила рішення про звільнення Ольги Стефанішиної з посади віцепрем'єр-міністра, відповідального за питання європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала звільнення Олександра Камишіна з посади міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. Він буде стратегічним радником.

Дивіться також:  

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Серед потерпілих 10-річна дівчинка: наслідки обстрілу Кривого Рогу
Наступний матеріал
“X (Twitter) перетворився на клоаку російських фейків і дезінформації” – Назар Токар
Loading...
Після підозри від НАБУ: міністр аграрної політики Сольський подав у відставку

Після підозри від НАБУ: міністр аграрної політики Сольський подав у відставку

Верховна Рада звільнила Вадима Гутцайта з посади міністра спорту України (оновлено)

Верховна Рада звільнила Вадима Гутцайта з посади міністра спорту України (оновлено)

Зеленський звільнив Шурму з посади заступника керівника Офісу президента

Зеленський звільнив Шурму з посади заступника керівника Офісу президента

До ВР надійшла заява Стефанішиної про відставку

До ВР надійшла заява Стефанішиної про відставку

Звільнення керівника компанії є політично вмотивованим: незалежні члени наглядової ради "Укренерго" подали у відставку

Звільнення керівника компанії є політично вмотивованим: незалежні члени наглядової ради "Укренерго" подали у відставку

Витік даних: керівник НАБУ Кривонос звільнив свого заступника Углаву

Витік даних: керівник НАБУ Кривонос звільнив свого заступника Углаву