Зеленський в Раді
Зеленський в Раді pravda.com.ua

Парламентська ТСК мала би викликати Зеленського і Єрмака для свідчень щодо "вагнергейту" – нардепи

  Читайте по-русски
  Парубій наголосив, що необхідно було створити ТСК по конкретній операції – а не "про все і нічого"

  Створена "Слугами народу" та ОПЗЖ парламентська Тимчасова слідча комісія, яка нібито розслідує обставини зриву спецоперації із затримання найманців російської ПВК "Вагнера" – мала би викликати і заслухати президента Володимира Зеленського і керівника його Офісу Андрія Єрмака.

  Таку заяву зробили перед журналістами народні депутати з фракції "Європейська Солідарність".

  "Є підстави вважати, що під час наради у Зеленського, на якій був присутній і Єрмак, відбувся злив цієї інформації – це, звичайно, величезний удар. Не тільки по українських розвідниках, а й по всьому сектору безпеки нашої держави. Ми вважаємо, що на комісію мають бути запрошені не тільки учасники тієї операції, а й також запрошений Єрмак, який має дати відповідь – була чи не була така розмова в кабінеті президента? Була чи не була після того телефонна розмова з російською стороною? Чи з білоруською стороною стосовно інформації про цю спецоперацію? Це і є завдання парламентської ТСК, яка повинна мати найбільший рівень довіри. Але, на жаль, сьогодні ми побачили закритість і небажання об'єктивного розслідування", – наголосив нардеп, ексголова Верховної Ради Андрій Парубій.

  Герой України, генерал-лейтенант, народний депутат Михайло Забродський також зауважив, що ця всевдокомісія не викликає для дачі пояснень Володимира Зеленського.

  "Дивний ентузіазм окремих членів комісії запросити на засідання п'ятого президента Петра Порошенка, і не запросити шостого президента Володимира Зеленського, який причетний і точно має бути в курсі того, як розвивалися події минулого літа", – вказав він.

  "З самого початку ми вимагали, щоб була створена ТСК по конкретній операції, яка стала резонансною не тільки для України, а і для всього світу. І останні дослідження, в тому числі і журналістські, продемонстрували, що як мінімум розвідка США була в курсі цієї операції.. Важко собі уявити, яка деморалізація для українських розвідників, військових, коли виникає підозра, що інформація про секретну операцію може витекти з кабінету Головнокомандувача цієї країни. Тому суспільство потребує відповідей. Наші партнери потребують відповідей. На жаль, ця наша пропозиція навіть не була поставлена на голосування", – резюмував Парубій.

  Нагадаємо, представників демократичної опозиції не допустили на засідання псевоТСК щодо "вагнерівців".

  Попередній матеріал
  177 осіб і 48 компаній: ЄС продовжив санкції проти Росії за агресію в Криму і на Донбасі
  Наступний матеріал
  "Золоті" продукти – чому за останній рік подорожчали товари та чи можна очікувати на зниження ціни
  Loading...