фото із соцмереж

Відверті розповіді про війну та визначні винаходи українців: у ПАРЄ відзначили День Незалежності України

Під час урочистостей колишні політв'язні Жемчугов та Афанасьєв розповіли про те, як вижили у полоні бойовиків

Сьогодні, 12 жовтня, в ПАРЄ відзначили День Незалежності України. Під час урочистостей український посол Дмитро Кулеба і голова делегації Володимир Ар'єв розповіли, як важко українці сьогодні виборюють свою незалежність. Вони також наголосили, що українці готові боротися за свою країну на всіх майданчиках. Про це повідомила член делегації Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

"Вони згадали окуповані Крим і Донбас, наші страшні втрати в боротьбі за незалежність", – зазначила вона.

Крім того, повідомляється, що президент ПАРЄ Педро Аграмунт і Ради Європи Турбйорн Янгланд привітали Україну з незалежністю.

"Але найголовнішими і найемоційнішими було два виступи: Жемчугова і Афанасьєва – людей , що пережили полон і які знають ціну незалежності, і готові , попри важкі хвороби, боротися за Україну. Вони говорили про необхідність звільнення всіх інших заручників і те, що ПАРЄ і РЄ не має права стояти в цих процесах осторонь. Це було сильно", – написала Геращенко.

"Протягом цих трьох днів В.Жемчугов і Г.Афанасьєв зустрілися з керівниками всіх політичних груп ПАРЄ. Я впевнена, це були надзвичайно важливі зустрічі, бо іноді європейські партнери не хочуть чути від нас відверту інформацію про війну. Але тут – від Володі (Жемчугова) і Геннадія (Афанасьєва) вони почули і побачили", – додала вона.

/
/
/

Крім того, стало відомо, що у рамках святкування Дня Незалежності України про нашу країну в гуманітарно- культурному просторі говорив А.Курков. А от представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив, що брав участь у виставці від УКМЦ "50 винаходів, які Україна подарувала світові", що проходила в Палаці Європи.

"Найкращий комплімент виставці - це слова декількох високопоставлених гостей: "Вау, а я не знав, що це українці придумали!" – написав він на сторінці у Facebook.

Кулеба також відзначив: "Кажу, що завжди казав у МЗС – при всій любові до класики ми маємо показувати світові сучасну та інноваційну Україну".

Попередній матеріал
Міноборони: Сьомої хвилі мобілізації до українського війська наразі не буде
Наступний матеріал
Наслідок мутації: у Китаї показали малюків рідкісних бенгальських тигрів

Член делегації в ПАРЄ розповіла, як проходитиме день України в Асамблеї

ПАРЄ сьогодні обговорить ситуацію в Україні в умовах російської агресії

Україна планує попросити дострокову відставку президента ПАРЄ через прихильність до Кремля

Сесія ПАРЄ: Українські делегати обурилися виступом Олланда та його м'якістю до Росії