https://24smi.org

Сесія ПАРЄ: Українські делегати обурилися виступом Олланда та його м'якістю до Росії

  Французький лідер закликав до проведення виборів на окупованих територіях до розведення сторін та залучення РФ до вирішення цього питання

  Президент Франції Франсуа Олланд вважає за доцільне проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до розведення сторін . Про це він заявив у вівторок, 11 жовтня, у Страсбурзі на осінній сесії ПАРЄ, передає УНІАН.

  Президент Франції наголосив, що головною метою Мінських домовленостей є встановлення миру та цілісності України. "Але для цього необхідно провести вибори, необхідно забезпечити цей процес. І вже на завершення цього процесу, уряд, українська влада могли б повернути контроль над своїми кордонами. Іншими словами, Мінський процес – це серія етапів, і необхідно дотримуватися кожного. Насамперед, це припинення вогню, безпека, конфіскація зброї, а потім необхідно провести вибори", – заявив Олланд.

  На його думку, до цього процесу, окрім української влади, повинна бути залучена "російська сторона, тому що вона має вплив на керівників східних регіонів". "Це також стосується Німеччини та Франції, тому що ми були присутніми під час підписання Мінських домовленостей", – додав він.

  Читайте також: Парубій: Україна не боїться виборів на Донбасі, але це псевдоволевиявлення під дулами автоматів стане зрадою

  Натомість, українська сторона вже відповіла на закиди французького президента. Так, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат Володимир Ар'єв розкритикував Олланда за надмірну м'якість щодо Росії.

  "Президент Франції Олланд про Росію: ми готові до діалогу з бомбардування Сирії, але тільки за умови, що Росія сама хоче, інакше немає сенсу. Все ще сподівається, що Путін припинить бомбардування. З українського питання – він продовжує вважати, що треба йти на вибори в Донбасі і продовжує мантру про виконання Мінських угод не тільки Росією, а й Україною", – написав він на сторінці у Facebook.

  Ар'єв також вважає, що "навіть після російської плюхи в ООН (РФ заблокувала резолюцію Франції по Сирії), французький президент не вважає, що треба займати жорстку позицію".

  У свою чергу депутат Борислав Береза заявив, що після виступу Олланда в ПАРЄ у нього з'явилися подвійні почуття.

  "З одного боку, підкреслено те, що Крим – це Україна, Росія продовжує агресію на Донбасі та в Алеппо, а також те, що він і Меркель докладають максимум зусиль для відновлення миру. Але з іншого боку, він знову почав говорити про вибори на Донбасі і спроби домовитися дипломатичним шляхом з Росією. Я розумію, що президент Франції відстоює інтереси своєї країни, але нехай він це робить не за наш рахунок і не ціною поступок Росії", – написав він у Facebook.

  Крім того, український делегат відзначив провал спроб самої Франції домовиться з Росією.

  "А по темі "домовитися з Росією"... Так нехай поділиться досвідом про те, як він домовився з Росією по Сирії. В Алеппо всі "оцінили" цю домовленість і переконалися, що вона нічого не варта", – підкреслив Береза.

  Дивіться такожАйвазовська розповіла про сплановану акцію РФ, яку бойовики намагалися "просунути" в Мінську

  Попередній матеріал
  Бірюков: Ми змінюємо підходи до контролю якості речового забезпечення ЗСУ
  Наступний матеріал
  "Воїн майбутнього": "Укроборонпром" презентував новітню розробку
  Теги:
  Loading...

  Олланд і Меркель хочуть організувати зустріч в "нормандському форматі" найближчими тижнями

  Кулеба: Повернення російської делегації може стати початком кризи в ПАРЄ

  Керрі: Захід продовжить санкції проти Росії в разі невиконання Мінських угод

  Айвазовська розповіла про сплановану акцію РФ, яку бойовики намагалися "просунути" в Мінську