Фото Iryna Gerashchenko / Facebook

Україна планує попросити дострокову відставку президента ПАРЄ через прихильність до Кремля

  Раніше Педро Аграмунт заявив про те, що Росія має повернутися до ПАРЄ

  Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи готується достроково поставити під сумнів повноваження президента організації Педро Аграмунта. Він відомий своїми відвертими симпатіями до Кремля. Про це в коментарі виданню "Європейська правда" повідомила перший віце-спікер, член делегації Верховної Ради в ПАРЄ Ірина Геращенко.

  "Нас непокоїть, що політик, делегований на цю посаду Європейською народною партією, у своїх діях відходить від позиції ЄНП та від принципів ПАРЄ. Ми не можемо ігнорувати і вже ведемо консультації з колегами по групі... У нас були розмови щодо цього не лише в політгрупі ЄНП в ПАРЄ, але також з керівництвом Європейської народної партії, і там справді занепокоєні через позицію Аграмунта", – заявила вона.

  Крім того, український дипломат зазначила, що наша делегація ще не запустила процедуру відставки Аграмунта, оскільки наразі потрібно вивчити процедурні моменти для реалізації цієї ініціативи.

  "Зараз ми разом вивчаємо регламент, щоб офіційно підняти це питання в асамблеї. Аграмунт не турбується про свою репутацію, а турбується про свою посаду. Тому будемо бити по найболючішому для нього – по його посаді", – додала Геращенко.

  Як відомо, формально президент ПАРЄ обирається на два роки. У Аграмунта поточний рік є першим. Юридично ініціювати його відставку Україна зможе в січні 2017 року, коли члени ПАРЄ зберуться на нову сесію.

  Зазначимо, що напередодні президент ПАРЄ заявив, що хоче повернути Росію за стіл переговорів.

  Нагадаємо, на поточній сесії ПАРЄ у вівторок, 11 жовтня, українські делегати обурилися виступом Олланда та його м'якістю до Росії.

  Попередній матеріал
  Росія відновила бомбардування Алеппо
  Наступний матеріал
  Новітнє озброєння та передові розробки – фоторепортаж з виставки "Зброя та безпека-2016"

  Сесія ПАРЄ: Українські делегати обурилися виступом Олланда та його м'якістю до Росії

  Кулеба: Повернення російської делегації може стати початком кризи в ПАРЄ

  Президент ПАРЄ хоче повернути Росію за стіл переговорів

  Експерт пояснив, що потрібно робити, щоб в ПАРЄ не прийняли російську пропозицію