Єлісєєв Костянтин
Єлісєєв Костянтин president.gov.ua

Офіс Зеленського має завищені очікування щодо своєї міжнародної діяльності у 2021 році – Єлісєєв

  Читайте по-русски
  Він також зауважив, що у планах Банковї на напрямку ЄС так і не знайшлося місця для жодної згадки про саміт Східного партнерства

  Український дипломат, радник п’ятого Президента Порошенка Костянтин Єлісєєв проаналізував ключові пріоритети Офісу Зеленського у зовнішній політиці на 2021 рік. У своєму телеграм–каналі Єлісєєв пише, що на Банковій мають "завищені очікування щодо переліку візитів та заходів".

  "Щодо мирного процесу – знову ганяємось за примарним самітом, хоча мали б вже зрозуміти увесь цинізм Путіна: саміт буде, коли Зеленський буде готовий здатись під крахом свого рейтингу, або знову у порядку цікавості у разі зміни керівництва Німеччини восени, щоб спробувати отримати нових поступок від Києва", – прогнозує дипломат.

  Єлісєєв зазначає, що у планах Банкової знову немає й натяку на миротворців, "які, поміж іншим, були одним з ключових елементів коаліційної угоди в Німеччині".

  Він також звертає увагу на розбіжності у заявах Офісу Президента та МЗС щодо термінів реалізації так званої Кримської платформи.

  "Так і залишилось незрозумілим, як Банкова та Михайлівська координують такий флагманський проект як Саміт Кримської платформи, що плутаються навіть у термінах проведення, що, безперечно, помічають і потенційні учасники. І якщо уже йдеться про літо, то сподіваюсь, зміна дати від попередньо анонсованої є результатом консультацій з ключовими стейкхолдерами. І врахований такий важливий фактор як період літніх відпусток", – наголошує Єлієсєєв.

  На американського напрямку в Офісі Зеленського "панує нав’язлива думка про візит та невпинне генерування пустих формальних дорожніх карт", – констатує радник Порошенка.

  Він вважає, що "з важким багажем "антикорупційних успіхів" Зеленський поки не зможе долетіти до Вашингтона – треба визначатись з баластом та ціною квитків".

  "Не менш цікавими є перспективи візиту президента Макрона – чи спрацює хімія перших днів президентства Зеленського хоча б під його екватор? Макрону також потрібні дивіденди від нормандського формату", – переконаний Єлісєєв.

  Він також зауважив, що у планах Банкової на напрямку ЄС так і не знайшлося місця для жодної згадки про саміт Східного партнерства, який має відбутися вже у лютому, та Саміт Україна–ЄС влітку.

  "Щодо НАТО, як і передбачалось, навіть в умовах наближення грузинського ПДЧ, Банкова боїться вимовити це словосполучення і очікує на "врахування цілей України" на саміті НАТО", – пише Костянтин Єлісєєв.

  "І, наостанок, з пріоритетів Банкової так і не зрозумів, за що звільнятимуть послів через брак інвестицій в Україну, якщо Офіс не визначає це ключовим напрямком української дипломатії і згадує про торгівлю та експорт в реченнях про Китай, експо в Дубаях та міфічне азійське турне", – резюмує дипломат.

  Нагадаємо, раніше Порошенко вказував на те, що через некомпетентність влади українці не отримують щеплення від COVID-19

  Попередній матеріал
  "Це поминальний пакетик": у мережі показали, які подарунки отримали діти терористів на Донбасі
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільком громадянам в ОРДЛО виплачує пенсії Україна
  Loading...

  Останні слова Байдена, план Кравчука, Нормандський саміт за згодою з Кремля? – Костянтин Єлісєєв у "Є СЕНС"

  "Зустріч послів G7 з Порошенком – це сигнал про визнання успіху "ЄС" на місцевих виборах" – Єлісєєв

  "Приписувати те, що не казав співрозмовник, некоректно": Єлісєєв звинуватив українське МЗС у викривленні фактів

  "ЄС" підтримує курс України на Євросоюз та НАТО, це важливо для держави – Єлісєєв

  "Ми так Україну втратимо" – Єлісєєв про заяви Фокіна щодо амністії бойовикам та особливий статус Донбасу

  "Люблінський трикутник": безпека має стати базою у відносинах України із Польщею та Литвою – Єлісєєв