Костянтин Єлісєєв
Костянтин Єлісєєв 5 канал

"Люблінський трикутник": безпека має стати базою у відносинах України із Польщею та Литвою – Єлісєєв

Читайте по-русски
Це буде перевіркою нового об'єднання країн на міцність, каже він

Костянтин Єлісєєв, заступник глави Адміністрації президента у 2015-2019 роках, пояснив, чому Україні треба ініціювати укладення безпекової угоди в рамках підписаного "Люблінського трикутника". Про це він розповів в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

"Це була б непроста амбіція української сторони, і, на мій погляд, коли Польща активно співпрацює зі США, є членом НАТО, як і Литва, укладення безпекової угоди допомогло б нам наближатися до НАТО та зміцнювати національну безпеку", – коментує Єлісєєв.

Він також нагадав про існування "Веймарського трикутника", членами якого є Німеччина, Франція і Польща, і співпрацю з яким можна використати для просування інтересів України в ЄС і НАТО.

Єлісєєв зазначив, що в останньому відео, присвяченому укладенню "Люблінського трикутника", чільник МЗС Кулеба некоректно висловився, говорячи про підписання договору як про повернення до Європи.

"Йдеться не про повернення в Європу, тому що Україна вже є в Європі. Це визнано угодою про асоціацію. Ми прагнемо до ЄС. Думаю, міністр має бути більш чітким у своїх формулюваннях", – додав ексзаступник глави АП.

Раніше 5.UA писав, чому голова МЗС Польщі пояснив, чому "Люблінський трикутник" – не просто формалізована інституція.

Попередній матеріал
Уряд дозволив батькам немовлят отримувати гроші замість бейбі-боксів
Наступний матеріал
Під Полтавою розстріляли Mercedes-Benz – всередині авто виявили тіло
Loading...