Нові кадрові зміни Зеленського: президент звільнив 15 керівників ОДА та пропонує Пристайка на посаду чільника МЗС

hubs.ua
Зеленський також вніс подання на звільнення Луценка і призначив нового голову Служби зовнішньої розвідки

Стало відомо про низку кадрових рішень новообраного президента України Володимира Зеленського. Про таке повідомляє журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар.

  • Звільнення голів ОДА

Зеленський звільнив 15 голів ОДА. Про це поінформував заступник глави Адміністрації Президента Руслан Рябошапка під час брифінгу в Києві.

"Щодо звільнення губернаторів: сьогодні надійшла перша частина подань з Кабінету Міністрів на звільнення керівників обласних державних адміністрацій", – сказав він.

Так, Зеленський звільнив голів Чернігівської, Хмельницької, Херсонської, Тернопільської, Сумської, Полтавської, Миколаївської, Львівської, Кіровоградської, Київської, Івано-Франківської, Запорізької, Закарпатської та Волинської ОДА. Крім того, Рябошапка зазначив, що відсторонено від виконання обов'язків в.о. керівника Одеської ОДА.

  • Призначення нового голови Служби зовнішньої розвідки

Зеленський також призначив Владислава Бухарєва головою Служби зовнішньої розвідки. 

"Було підписано указ про призначення голови Служби зовнішньої розвідки. Ним став Бухарєв Владислав", – зазначив заступник глави АП.

Довідка. Бухарєв Владислав Вікторович народився 14 березня 1969 року в місті Лебедин Сумської області. Народний депутат України VIII скликання (фракція "Батьківщина"), колишній перший заступник голови Служби безпеки України – начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України. Спеціальне звання – генерал-лейтенант податкової міліції. Військове звання – генерал-лейтенант.

  • Подання на звільнення Луценка
Глава держави також вніс подання на звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора. 

"Президент вносить подання про звільнення Луценка з посади генерального прокурора", – сказав Рябошапка на брифінгу.

Заступник глави АП уточнив, що відповідне подання Зеленський вже підписав.

За його словами, з цього приводу є юридична позиція, яка полягає в тому, що, незважаючи на внесені зміни до закону про прокуратуру стосовно того, що генпрокурор не повинен мати юридичної освіти, інші норми цього закону говорять про те, що "прокурором Генеральної прокуратури може бути лише людина, яка має юридичну освіту".

  • Зеленський пропонує Пристайка на посаду керівника МЗС

Глава держави вніс подання на призначення заступника глави Адміністрації Президента Вадима Пристайка міністром закордонних справ.

"Щодо керівника Міністерства закордонних справ: Президент підписав подання про звільнення Клімкіна з посади... Також вніс подання на призначення Пристайка Вадима Володимировича міністром закордонних справ", – сказав Рябошапка.

Нагадаємо, 6 червня ВР не підтримала проект постанови президента Володимира Зеленського про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України. Депутати також відхилили проект постанови №10367 "Про відставку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна", підготовлений Комітетом ВР у закордонних справах після того, як Клімкін написав заяву про відставку. Президент Володимир Зеленський 30 травня вніс до Верховної Ради подання про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ. Сам Клімкін 17 травня написав заяву про відставку.

  • Зеленський продовжує кадрові перестановки в СБУ

Президент також звільнив двох заступників голови Служби безпеки України та начальників управлінь СБУ у п'яти областях.

"Йдеться про звільнення двох заступників голови СБУ – Олега Фролова та Владислава Косинського", – сказав він.

Крім того, за словами Рябошапки, було прийнято рішення щодо звільнення керівників п’яти регіональних управлінь СБУ – Одеської, Львівської, Вінницької, Закарпатської та Чернівецької областей. Рябошапка зауважив, що звільнено очільників управлінь спецслужби в тих регіонах, де "було зафіксовано багато явищ, пов'язаних із контрабандою".

Нагадаємо, раніше 5.UA повідомляв, як президент Зеленський відреагував на петицію про свою відставку

 

 

Попередній матеріал
"Рятівник Москви" та "любимчик Сталіна": чому радянського генерала Андрія Власова все-таки стратили за наказом вождя
Наступний матеріал
"Біль не минає": п'яті роковини трагедії Іл-76 біля Луганського аеропорту – хід подій
Loading...