Іне Сьорейде
Іне Сьорейде Скріншот відео

Норвегія планує вкласти до 400 млн євро у розвиток енергетичної сфери України: подробиці зустрічі глав МЗС

За словами Клімкіна, Україна починає роботу з низкою норвезьких компаній, зацікавлених у побудові потужностей у сфері відновлювальної енергетики

Норвегія готова інвестувати в Україну до 400 млн євро на реформування енергетичної сфери.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за результатами зустрічі зі своєю норвезькою колегою Іне Сьорейде.

Говорили чільники МЗС і про ситуацію на українському сході. Сьореде навіть планує відвідати Донеччину. Крім того, чільниця зовнішньополітичного відомства наголосила на подальшій підтримці санкцій проти Росії з боку Норвегії.

"Звичайно, ми говорили про окупований Донбас, я розказав Іне про останній розвиток подій. Завтра в неї буде шанс подивитися власними очима, бо ніщо не заміняє цю емоцію, коли ти дивишся на руйнування на Донбасі, спричинені російськими терористичними військами, коли ти просто говориш з тими, хто там мешкає і хто перебуває майже кожної ночі під обстрілом", – розповів Клімкін.

Зокрема, за словами Клімкіна, Україна починає роботу з низкою норвезьких компаній, зацікавлених у побудові потужностей у сфері відновлювальної енергетики.

"Йдеться про серйозні інвестиції – 300-400 мільйонів євро і в контексті сонячної енергетики, і в контексті вітроенергетики", – додав український міністр.

"Норвегія щороку виділяє гроші для підтримки України – близько 20 мільйонів євро на рік. Цю підтримку Україна матиме й надалі, щоб ви могли проводити реформи в різних сферах. Але скажу вам, реформа в царині енергетики – це такий каталізатор реформ, тому ми зацікавлені у змінах у цій сфері", – пояснила глава МЗС Норвегії.

Нагадаємо, Норвегія на початку російської агресії в сім разів збільшила фінансову допомогу Україні. Сьорейде запевнила, що її країна припиняти співпрацю не планує.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
Одразу посипалося скло: в Харкові тролейбус влетів у зупинку, де стояли люди
Loading...