"Нормандська четвірка" не домовилась – окупанти продовжують вимагати амністії для терористів

Єдина узгоджена позиція – вибори на Донбасі мають бути безпечними, дата і умови їхнього проведення залишись предметом перемов

Гарантувати безпеку місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу повинні представники міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ. Про це на зустрічі в Берліні домовилися міністри закордонних справ країн "нормандської четвірки", повідомив керівник українського МЗС Павло Клімкін.

Це питання – єдине, в чому міністри змогли дійти згоди, зазначив дипломат. І додав – Україна наполягає на проведенні місцевих виборів за власним законодавством і міжнародними стандартами. Однак саме через позицію Росії досягти компромісу не вдалося. Представники ОБСЄ мають представити на розгляд лідерів "нормандської четвірки" пропозиції щодо волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

"Ми обговорили питання безпеки на виборах і погодились, що нам потрібен міжнародний компонент. Ним може бути місія ОБСЄ, зокрема і збройний компонент. Я знову зазначив, що вибори повинні відповідати українському законодавству і критеріям ОБСЄ, які не мають обговорюватись. Наприклад, доступ ЗМІ до виборів або участь українських партій. І зрештою, люди які залишили Донбас – вони мають право взяти участь у волевиявленні. Тут ми не дійшли згоди", – заявив Клімкін.

Міністр уточнив: "Росія представила свої пропозиції, але ми сказали, що не потребуємо жодних порад. Я дуже радий, що у нас є певний прогрес у тому, що СММ буде працювати над питаннями гарантування безпеки на виборах. Щодо інших питань – на жаль, цього сказати не можна".

У свою чергу, голова російського МЗС озвучив своє бачення перемов, передає "Інтерфакс-Україна". Він продовжив відстоювати позицію, за якою Києву треба узгоджувати свої дії з терористами: "Було підтверджено взаємозалежне рішення всіх проблем, це стосується і виборів на Донбасі, необхідності прийняти закон про особливий статус Донбасу і відображення його в конституції та амністії… Ми не змогли з цих проблем безпосередньо просунутися, бо вирішуватися всі ці проблеми повинні у прямому діалозі між Києвом, Донецьком і Луганськом".

Як повідомляв 5.ua, Німеччина розраховувала домовитися про вибори на окупованих територіях Донбасу на засіданні "нормандської четвірки".

Попередній матеріал
Матір Савченко не пустять до Надії без дзвінка з Москви – адвокат
Наступний матеріал
Євробачення-2016: Джамала назвала свого головного суперника на конкурсі

Штайнмайєр: Усі учасники "нормандської четвірки" зацікавлені в успіху переговорів

Перемовини у "нормандському форматі": очікується спільна заява після зустрічі

Сьогодні у Берліні відбудеться зустріч глав МЗС "нормандської четвірки"

Німеччина розраховує домовитися про вибори на окупованих територіях Донбасу на засіданні "нормандської четвірки"

11 травня "нормандська четвірка" спробує вивести "Мінськ-2" з глухого кута

5 канал - трансляція наживо