5 канал

Незаконні вибори в Криму: Україна надіслала офіційні звернення в ООН та всім делегаціям країн-учасниць

Лист містить заяву МЗС Україні щодо рішення окупаційної адміністрації півострова провести незаконне голосування в Криму
Україна надіслала генеральному секретарю ООН, голові Радбезу та делегаціям усіх країн-членів офіційні листи, які наголошують, що проведення Росією президентських виборів в окупованому Криму порушує Статут ООН. Про таке повідомляє "Укрінформ".

"Маю честь цим листом передати Резолюцію Верховної Ради України з її зверненням до міжнародного співтовариства у зв'язку із організацією незаконних виборів президента РФ на тимчасово окупованій частині території України – в АР Крим та місті Севастополі", - зазначається в документі.

Лист також містить заяву МЗС України щодо рішення окупаційної адміністрації півострова провести незаконне голосування в Криму.

Послання адресоване генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу, а також голові Ради Безпеки, постійному представнику Нідерландів при ООН Карелу ван Остерому. 

"Буду вдячний вам за сприяння в поширенні цього листа та його додатків у якості документа Генеральної Асамблеї відповідно до підпункту (а) пункту 34 Порядку денного 72-ї сесії, а також у Раді Безпеки ООН", - йдеться в листі за підписом постійного представника України при ООН Володимира Єльченка.

Як повідомили в українській місії, інший документ подібного змісту був також адресований делегаціям всіх країн-членів ООН.

Нагадаємо, на початку березня Верховна Рада прийняла резолюцію, в якій визнала намір РФ незаконно провести 18 березня вибори в АРК порушенням Конституції та законодавства України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, Будапештського меморандуму 1994 року, резолюції Генасамблеї ООН про територіальну цілісність України від 27 березня 2014 року (№68/262), інших міжнародно-правових актів. Документ також містить заклик "застосувати додаткові санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації РФ" в разі проведення незаконного голосування.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Берліні форум російськомовних європейців виступив на захист кримських татар – ФОТО

Попередній матеріал
Росія може націоналізувати активи British Petroleum у РФ у відповідь на санкції Британії – журналіст
Наступний матеріал
Україну накрив циклон: на Волині без світла 19 населених пунктів, в Карпатах очікуються лавини

Україна розпочала трирічне членство у Раді ООН з прав людини – Президент

"Не географічна логіка": Клімкін розповів, якою має бути миротворча місія ООН на сході

Кремль хоче запхати до складу України "троянського коня" – Клімкін

Монетизація пільг на проїзд: чи справді пільговики гроші "на руки" отримають

"Наслідили": в НАБУ назвали топ-5 улюблених країн для українських корупціонерів

На Україну насувається потужний циклон: які області омине негода