Усиновлення, сироти
Усиновлення, сироти Depositphotos

Незаконне вивезення сиріт у РФ та мілітаризація освіти: як Кремль порушує права дітей в окупованому Криму

Читайте по-русски
За даними прокуратури АР Крим, сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування, позбавлені права обирати громадянство

В окупованому Росією Криму мешкають приблизно 450 тисяч дітей, яким від самого початку окупації нав'язується виключно "російська" ідентичність. Про це повідомив прокурор АР Крим Ігор Поночовний, інформує прес-служба прокуратури АРК.

"Держава-окупант пропагує військову службу та мілітаризує освіту ще з дитячого садка, формуючи таким чином толерантність до війни та насильства", – розповів Поночовний.

У відомстві вказують на низку порушень із боку Росії стосовно дітей, які проживають на окупованому півострові.

Зокрема, за даними прокуратури АР Крим, сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування, позбавлені права обирати громадянство.

"У порушення статей 7, 8 Конвенції ООН про права дитини, це питання на момент окупації за них вирішила РФ. Починаючи з 2014 року, окупаційна влада запровадила програму "потяг надії", у ході якої дітей із півострова усиновлюють громадяни РФ та, відповідно, переміщують їх із території окупованого півострова до РФ. У результаті першого такого "потяга" 7 дітей, віком від 10 місяців до 8 років, одразу ж поїхали з Криму до Москви, Бєлгорода, Республіки Адигея, Краснодарського краю та Воронезької області, що підтверджує факт незаконного переміщення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування РФ", – поінформували у прокуратурі Криму.

Також прокуратура АР Крим розслідує факти здійснення державою-окупантом пропаганди вступу дітей до армії РФ, незаконного переміщення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є українцями, та фіксує кожен факт порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Зараз прокуратура автономії спільно з Кримською правозахисною групою готує чергове інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду за фактом пропаганди серед дітей служби в армії РФ.

Тим часом у Міжнародний день захисту дітей Україна нагадала РФ про відповідальність за майже 5 тис. сиріт і дітей без батьківської опіки, які мешкали у Криму на час його окупації у 2014 році. Відповідне повідомлення розмістило у Facebook Постійне представництво України при ООН.

"У Криму до окупації 2014 року проживало 4900 дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування. Відтоді їхня доля залишається невідомою", – зазначається в дописі.

У цьому зв'язку українська сторона знову нагадала РФ про її зобов'язання як держави-окупанта, передбачені міжнародним правом.

"Росія як окупаційна держава повинна вжити всіх необхідних заходів для дотримання прав цих дітей, у тому числі запобігання їх незаконному переміщенню за межі української території", – підкреслюється в заяві.

Як повідомляв 5.UA, Офіс генерального прокурора порушив провадження за численними фактами залучення дітей до участі у війні на Донбасі.

Попередній матеріал
Обшуки у кримських татар: в анексованому Криму окупанти прийшли до 65-річної жінки
Наступний матеріал
На Рівненщині 7 медиків заразилися COVID-19 від жінки з переломом
Loading...

Офіс генпрокурора відкрив провадження щодо використання дітей у війні на Донбасі

Потужний шторм пройшовся Сальвадором – загинули щонайменше 7 людей, серед них дитина

20 найсмішніших фото, які доводять, що дітей не можна залишати без нагляду

У коментарях під відео МВС до Дня захисту дітей нагадали про вбивство поліцейськими 5-річного Кирила Тлявова

День захисту дітей: Google привітав дітлахів яскравим дудлом

Відкриття дитячих садочків: як працюватимуть, правила та умови – "На власні очі"