Корупція
Корупція Depositphotos

"Невдовзі не вистачатиме прокурорів": чому справи САП-НАБУ розглядають так повільно

Від березня до серпня половина судових слухань у корупційних справах – взагалі не відбулася, звітує Рада громадського контролю

У третині зі 155 кримінальних проваджень, досудове розслідування яких здійснювало НАБУ, судовий розгляд ще не розпочато. З цього ж числа справ, вирок було винесено – лише у двох. Таким чином до позбавлення волі за корупцію засудили лише три особи.

Такими є результати моніторингу Ради громадського контролю, представники якої відвідували судові засідання від березня до серпня. За їхніми даними, половина слухань у цей час – взагалі не відбулася. На повільний стан розгляду справ впливає відсутність суддів та інших учасників процесу, а також насичений графік засідань судових колегій.

На свій захист САП і НАБУ виправдовуються, що прокурорів не вистачає. Переконують, що потрібен окремий суд, який пришвидшено займатиметься розглядом корупційних справ.

"Судова система України просто не готова розглядати в розумні терміни ті провадження, які були передані САП після розслідування НАБУ. На сьогодні в Україні близько 4600 суддів, які мають повноваження для розгляду судових справ, і лише минулого року на розгляд надійшло майже 3 млн справ", – зазначив експерт Центру політико-правових реформ Антон Марчук.

"Ми впираємося у питання створення окремого суду для розгляду наших справ. Це має бути суд, у якому в нас буде можливість розглядати наші справи в менш-більш прискореному темпоритмі… Штат САП обмежений – лише чотири десятки осіб, і невдовзі в нас не вистачатиме прокурорів для розгляду всіх справ", – завив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець.

На хабарі погорів один з начальників одеських рятувальників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Урочисті проводи призовників до лав Збройних Сил України – завершено
Наступний матеріал
Порошенко надав чинності рішенню РНБО щодо невідкладного захисту морів

В НАБУ оцінили багатомільярдні збитки від формули "Роттердам+"

Родичі в РФ, нерухомість на 200 млн грн: хто такий новопризначений заступник голови зовнішньої розвідки – "БлогПост"

Ситник каже, що знає, хто прорекламував його в метрополітені: головне зі звіту директора НАБУ

Позов проти Холодницького: чому НАБУ попросило суд перенести розгляд скарги

Ситник розповів, як закрили "справу рюкзаків" і хто за цим стоїть

НАБУ взялося розслідувати закупівлю локомотивів General Electric