Артем Ситник
Артем Ситник 5 канал

Ситник пояснив, чому справи НАБУ не мають вироків

НАБУ не має повноважень "саджати", а лише проводить досудове слідство

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник відповів на критику та пояснив, чому у справах, які розслідує НАБУ, наразі немає вироків.

"Якщо проаналізувати те, про що говорять, то 99% критики полягає в тому, що ніхто не сидить. І в цьому ми бачимо найбільший виклик для нас, для НАБУ, бо ми постійно пояснюємо, що наша компетенція закінчується після того, як ми склали обвинувальний акт, спрямували його прокурору для затвердження. Прокурор погодився, якщо це так, що зібрано достатньо доказів, і передав справу до суду. У принципі, функція НАБУ на цьому закінчується. Але суспільство таке пояснення не задовольняє, тому що воно хоче остаточного рішення – рішення суду. Ми на це впливати не можемо... Ці справи зависають у судах. Ми цю тенденцію побачили ще в травні 2016 року", –  розповів Ситник. 

За його словами, причина цього має не лише корупційну природу. Є низка "як об'єктивних, так і суб'єктивних причин".

"Фактично, те, що ми робимо, – постійно протидіємо цій критиці в тому, що ніхто не сидить. Хоча ми не маємо таких повноважень – саджати. Це виняткове повноваження суду. На сьогодні жодного виправдувального вироку по справах немає, але водночас, фактично, ті справи, які на слуху, на які суспільство чекало, зараз у суді не розглядають", – визнає директор НАБУ.

Він переконаний, що владнати ситуацію поможе створення Антикорупційного суду в Україні.

"Без створення Антикорупційного суду праця, навіть зроблена добре, зупинятиметься на стадії судового розгляду. Це демотивує і суспільство, навіть ту частину, яка розуміє, що це не наша компетенція, і найголовніше – це демотивує нас, детективів Антикорупційного бюро", – наголосив Ситник. 

Попередній матеріал
Отруєння водою в окупованій Макіївці: госпіталізовано вже 117 осіб
Наступний матеріал
Суд відпустив сепаратиста "Топаза" на волю за "законом Савченко"