Роман Зварич
Роман Зварич 5 канал

Зварич пояснив, чому НАЗК, САП і НАБУ – це "карликові інституції"

Нині на рівні елементарного провадження відбувається змагання між НАБУ, ГПУ і САП

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" народний депутат від Блоку Петра Порошенка Роман Зварич пояснив, чому сподіватися на прогрес у діяльності антикорупційних органів в Україні та подальших вироків у корупційних провадженнях не варто. 

"Мене менше турбує НАЗК, менше турбує САП, хоча я їх називаю "карликовими інституціями" у світлі тих викликів, при тій криміногенній ситуації, яка в нас є, зокрема по лінії корупції. І я переконаний, що Антикорупційний суд такий саме буде. Але я готовий йому дати можливість, щоб він показав, на що спроможний. Але все одно потужних органів досудового розслідування… Я не переконаний, що це буде потужна відповідь на ці виклики у сфері корупції, які вже роками стоять перед нашою державою", – зазначив Зварич.

Водночас, таку свою позицію він обгрунтував: "Є причини, чому я так вважаю. Немає корупційного складу злочину, який не супроводжує інший склад злочину. Тобто, неможливо створити "голу корупцію" на голому місці. Завжди є певний елемент іншого складу злочину в будь-якому корупційному діянні. Це означає, що на рівні елементарного провадження, кримінальної справи почнеться – і ми це спостерігаємо майже постійно – змагання між ГПУ, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, НАБУ. Чубляться між собою, намагаючись кожен на себе перетягнути ковдру". 

Яка інституція може вирішити таку правову міжвідомчу суперечку – дізнайтеся у відео:

Попередній матеріал
З третьої спроби та під вигуки "свині-кнопкодави": Рада ухвалила закон "Про валюту"
Наступний матеріал
Клімкін: Росія втручатиметься у вибори в Україні, її вплив буде тотальним