Яків Смолій
Яків Смолій Інформатор

НАЗК заявило про мільйонні "недостовірності" в деклараціях голови Нацбанку – як на це відреагували в НБУ

  Читайте по-русски
  За даними НАЗК, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України і колишній перший заступник голови Державного агентства рибного господарства також оприлюднили не все

  Національне агентство з питань запобігання корупції заявляє, що голова Національного банку України Яків Смолій у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки вніс недостовірні дані на суму понад 18,3 мільйонів гривень. Про це йдеться на сайті НАЗК.

  Агентство за результатами повних перевірок декларацій виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів. Про виявлені ознаки кримінальних правопорушень повідомлено Національне антикорупційне бюро та Національну поліцію.

  Зокрема, встановлено ознаки декларування недостовірних відомостей у деклараціях голови Національного банку України Якова Смолія, заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолія Корзуна та колишнього першого заступника голови Державного агентства рибного господарства України Володимира Фалея.

  Так, за результатами перевірки декларацій Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки було встановлено, що посадовець зазначив недостовірні відомості щодо вартості на дату набуття у власність частки трьох нежилих приміщень, доходу, нарахованого йому та дружині у вигляді процентів, не зазначив відомості стосовно наявності в дружини корпоративних прав.

  Крім того, не відобразив інформації про низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності, та кошти, розміщені ним та дружиною на банківських рахунках.

  "Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 8,5 млн грн, 6,6 млн грн та понад 3,2 млн грн відповідно", – наголосили в НАЗК.

  Окремо сказано, що Корзун, подаючи декларацію за 2016 рік, зазначив недостовірні відомості щодо вартості житлового будинку в Києві, який належить йому на праві власності, та не задекларував дохід дружини, отриманий у вигляді спадщини. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить майже 450 тис. гривень.

  Також, Фалей, подаючи декларацію за 2016 рік, не зазначив відомостей про наявне в нього фінансове зобов’язання перед банком. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1,8 млн гривень.

  Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомило НАБУ, направивши обґрунтовані висновки.

  На інформацію НАЗК відреагувала прес-служба Нацбанку на сторінці НБУ в Facebook.

  "Наразі Голова Національного банку Яків Смолій не отримав від Національного агентства з питань запобігання корупції жодної інформації про результати перевірки його декларацій за 2015, 2016 та 2017 роки", – йдеться в повідомленні.

  Також наголошується, що Нацбанк "є прибічником політики відкритості та прозорості, і після отримання від НАЗК відповідних висновків надасть повний коментар для ЗМІ".

  "Голова Національного банку Яків Смолій готовий продовжувати співпрацю з антикорупційними органами та надавати коментарі і необхідну інформацію щодо перевірки ними висновків НАЗК про ознаки декларування недостовірної інформації в деклараціях за відповідні роки", – зазначається у повідомленні.

  Раніше, Національне антикорупційне бюро оголосило про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+"

  Попередній матеріал
  У Києві відкрився сучасний інноваційний музей історії – Музей "Становлення української нації"
  Наступний матеріал
  Президент звільнив 18 голів райдержадміністрацій у 2-х областях – список