Вибори, скриньки
Вибори, скриньки 5 канал

Національний екзит-пол не дали провести на шести дільницях – подробиці

  Читайте по-русски
  Опитування проводять на 300 дільницях

  На шести виборчих дільницях України під час другого туру президентських виборів не дозволили працювати інтерв'юерам Національного екзит-полу. Про це заявив Євген Бистрицький – голова Наглядової ради Національного екзит-полу 2019, що проводиться Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

  "Що неприємно і що залежить від неосвіченості керівників виборчих дільниць, – за даними КМІС, на шість дільниць не допустили представників екзит-полу. Це невігластво, бо екзит-пол не працює всередині дільниць, а на виході з них", – сказав Бистрицький.

  Зі свого боку PR-менеджер КМІС Тетяна Пясковська уточнила, що голова дільниці №210328 на Закарпатті заборонила працювати екзит-полу, хоча після пояснень робота інтерв'юерів була відновлена, при цьому передачу даних не проводитимуть до 17:00.

  Схожа ситуація була і в Черкасах: на дільниці 711014 голова комісії не дозволила проводити екзит-пол і наполягала на пред'явленні інтерв'юерами бейджиків із фото та іменних листів.

  Разом з тим вона уточнила, що опитування проводяться на 300 дільницях, тобто по 150 для кожної соціологічної компанії: КМІС та Центру Разумкова. Обсяг вибірки становить близько 13 000 респондентів, а похибка опитування – не більш як 2%.

  Як повідомляв 5.UA, стало відомо, де й коли можна подивитися результати екзит-полів

  Нагадаємо, у п'ятницю, 19 квітня, на НСК "Олімпійський" відбулися дебати між кандидатом у президенти Петром Порошенком та Володимиром Зеленським. Як відомо, ведучими стали журналісти Андрій Куликов та Олена Фроляк. Дебати відзначилися тим, що обидва кандидати у президенти стали під час виступу на коліно на знак поваги до загиблих на Донбасі, а ще тим, що коли дебати завершилися, всі – і кандидати, і присутні на стадіоні українці разом заспівали Гімн України. Як це було – дивіться на фото і відео. Вже сьогодні, 21 квітня, відбувається другий тур виборів.

  Попередній матеріал
  До поліції надійшло вже понад 800 повідомлень про порушення на виборах, не обійшлося без курйозів
  Наступний матеріал
  На Волині бракує бюлетенів – як владнають ситуацію