Вибори, Київ
Вибори, Київ 5 канал

Незначні правопорушення: як проходять вибори у столиці – сюжет

Читайте по-русски
Загалом ситуація на виборчих дільницях столиці досить спокійна, зазначають спостерігачі. Роботи у правоохоронців небагато

Триває волевиявлення громадян у столиці. Спостерігачі та правоохоронці фіксують незначні правопорушення та конфлікти на виборчих дільницях. Зокрема, виборці намагаються виносити бюлетені, конфліктують та не можуть знайти місце голосуванням.

Ще до старту голосування під дверима школи, де розмістилися одразу три дільниці, збираються люди. Пояснюють – хочуть уникнути черг. Адже під час першого туру голосування тут почалося із затримкою. Цього разу обійшлося без запізнень. Усі три дільниці відкрилися о 8:00.

А ось на Виноградарі обурена Наталя. Попри прописку – не знайшла себе у списках виборців. Ба більше – у відомості за її адресою – стороння людина.

"Я прийшла в першому турі, все було в порядку, спокійно проголосувала, у мене і в думках не було прийти й перевірити перед другим туром наявність себе в списках. Приходжу – а замість мене якась Семенова Оксана Володимирівна. Розумієте? Я просто хочу знати, що моїм голосом ніхто не скористався", – пояснює Наталя.

"Я поставив відмітку, щоб у разі прибуття особи з'ясувати разом з правоохоронними органами, що ж це таке. Можливо, також написати заяву", – сказав голова ДВК № 800664.

На іншій виборчій дільниці – непорозуміння із прізвищем.

Тетяна отримала запрошення на голосування на своє дівоче прізвище. Розповідає – у першому турі була така сама ситуація: тоді вирішили за лічені хвилини.

"Просто запрошення на дівоче прізвище прийшло. – Будете якось вирішувати? – Звернулася до голови, зараз чекаю. Минулого разу дозволяли. Все було добре. До когось телефонують. Чекаю, що скажуть", – каже Тетяна.

Голова виборчої комісії пояснює: якщо є всі відповідні документи – виборець отримає бюлетень і зможе віддати голос за обраного кандидата.

"Виборець надав копію свідоцтва про шлюб, виборець є у списку. Тому на розсуд голови я вважаю за необхідне видати виборчий бюлетень та внести зміни у реєстр", – зазначив голова виборчої дільниці Кирило Кириленко.

Загалом ситуація на виборчих дільницях столиці спокійна, зазначають спостерігачі. Роботи у правоохоронців небагато.

"Звісно, ми готуємося, всі непорозуміння будемо вирішувати тут, щоб усе було без конфліктів, без усяких ексцесів. Все йде нормально, згідно з законодавством", – зауважив спостерігач Дмитро Сущенко.

Як і прогнозували експерти, у другому турі виборів явка є доволі низькою. Втім, голови виборчих комісій сподіваються побачити хоча б половину зареєстрованих виборців.

Валерія Павленко, Олена Соловйова, Олена Сорокіна та Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мінування" аеропортів у Львові та Харкові: поліція з'ясувала, звідки телефонували аноніми
Наступний матеріал
II тур виборів: Брифінг секретаря ЦВК Наталії Бернацької – відео

Другий тур: де і коли дивитися результати екзит-полів

"Мінування" та "російський слід": МВС звітує про збільшення кількості порушень на виборах

Порушив таємницю голосування: поліція приїхала до Зеленського, щоб скласти на шоумена адмінпротокол

Спокійно та організовано: як проходить волевиявлення в Києві та Дніпрі – включення

Гімн України у Празі та зростання явки в Туреччині й Литві: як голосують українці за кордоном – включення

Вибори-2019: інформаційний марафон на "5 каналі" – трансляція