Іван Варченко
Іван Варченко 5 канал

"Мінування" та "російський слід": МВС звітує про збільшення кількості порушень на виборах

Читайте по-русски
Станом на 14:00 вже зафіксовано 562 порушення

Кількість повідомлень про порушення виборчого процесу – збільшується. До правоохоронців уже надійшло 562 заяви. Серед них, зокрема, фіксують і повідомлення про мінування. Про це на брифінгу відзвітували представники Міністерства внутрішніх справ. Більше знає кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

У МВС продовжують інформувати про безпеку на виборчих дільницях а також про порушення під час виборчого процесу. Станом на 14:00 вже зафіксовано 562 порушення. Більшість з них стосується виборчої агітації, фотографування бюлетенів і відкриття таємниці голосування на дільницях. За кількома повідомленнями порушили кримінальні справи та склали адміністративні протоколи.

"За чотирма повідомленнями внесена інформація до Єдиного реєстру досудових розслідувань і, відповідно, ми розуміємо, що розпочаті кримінальні провадження. Шість адміністративних протоколів зараз уже складено. Всі інші повідомлення, звичайно, вони оцінюються, кваліфікуються і ми матимемо динаміку впродовж дня", – відзвітував радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Разом з фактичними правопорушеннями на дільницях фіксують і повідомлення про "замінування". Здебільшого це відбувається у східних областях. У МВС переконані, що в цих повідомленнях простежується "російський слід".

"Спостерігається активність з боку РФ та її сателітів на окупованих територіях. Щодо "замінування" об'єктів на підконтрольній Україні території, об'єктів соціальної інфраструктури та з масовим скупченням громадян – такі повідомлення в масовому порядку, – а це два і більше, – ми отримуємо в Харківській, Одеській, Донецькій областях. І кілька поодиноких повідомлень в інших областях. Ми бачимо єдину систему роботи", – додав Варченко.

Також під час брифінгу відзначили незадовільну роботу Державного реєстру виборців. Адже правоохоронці отримують сотні повідомлень від виборців, які не можуть знайти себе у списках. Втім, порівняно з першим туром голосування, істотної різниці в кількості порушень правоохоронці не зафіксували.

Попередній матеріал
Спокійно та організовано: як проходить волевиявлення в Києві та Дніпрі – включення
Наступний матеріал
Другий тур: де і коли дивитися результати екзит-полів
Loading...

Спокійно та організовано: як проходить волевиявлення в Києві та Дніпрі – включення

Гімн України у Празі та зростання явки в Туреччині й Литві: як голосують українці за кордоном – включення

Вибори-2019: інформаційний марафон на "5 каналі" – трансляція

Другий тур: прес-конференція "Національного екзит-полу 2019" – відео

"Прізвище обранця не важливе": Порошенко проголосував на виборах – як це було

"Ви нічого не бачили!": Зеленський віддав свій голос – як це було