Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 112.ua

Наше головне завдання – це організація опору Путіну і агресії Росії – Турчинов

  Читайте по-русски
  Турчинов вважає, що проблеми є практично у всіх сферах життя держави

  Пріоритетом Петра Порошенка та його політичної сили є організація відсічі Путіну і агресії Росії, а не протистояння із Зеленським. Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ заявив керівник штабу "Європейської Солідарності" Олександр Турчинов. Він наголосив, що через прихід до влади непрофесійної, недосвідченої команди Україна за рік опинилася на краю прірви, і це одна з причин, чому він приєднався до команди п’ятого Президента.

  "Петро Порошенко багато чого переосмислив у своєму житті, я у цьому переконаний і можу це підтвердити, спілкуючись із ним. Для нього пріоритет – не протистояння із Зеленським, а організація опору Путіну і російській агресії. Він готовий до об'єднавчого процесу, тому що боротьба за свободу об'єднує, змушує чути і розуміти товаришів по боротьбі. Зараз зрозуміло, хто чого вартий. Коли ти при владі, доволі важко розбиратися в людях, які вишиковуються в чергу, щоб потрапити до тебе. А коли ти в опозиції, то починаєш цінувати тих небагатьох, хто підставляє плече і йде з тобою разом важким шляхом", – наголошує Турчинов.

  Оцінюючи результати року роботи нової влади, колишній секретар РНБО констатує: проблеми є практично у всіх сферах життя держави.

  "Мені боляче спостерігати, що упродовж останнього року відбувається з нашою країною. Руйнується економіка. І почалося це ще минулого року, коли інерція позитивних змін, задана попередниками цієї влади, закінчилася. Уже в жовтні-листопаді 2019 року ми мали системне падіння обсягів виробництва, яке продовжує наростати. Провалено боротьбу з пандемією. В Україні найбільша в Європі кількість заражених коронавірусом лікарів у пропорції до чисельності населення. Не проведено і не планується масове тестування, але ж лише так можна локалізувати інфекцію. Офіційна статистика не відповідає реальності", – зауважує Олександр Турчинов.

  Окремою підставою для занепокоєння, на думку керівника штабу "ЄС", є кадрова політика владної команди та повна відсутність як стратегій, так і фаховості у нинішніх очільників держави.

  "Повна відсутність державної економічної та оборонної стратегії. На відповідальні посади ставляться люди, які не мають ні знань, ні досвіду, ні розуміння поставлених перед ними завдань, а тільки амбіції та жагу піару. Відсутність стратегії, відсутність логіки ухвалення рішень, відсутність професіоналізму прикривають розпіареним мемом "нові обличчя". Здавалося б, китайська культурна революція наочно довела абсурдність і небезпеку такої технології, але люди, які не бажають думати, вперто рухаються до власної трагедії", – вважає Олександр Турчинов.

  "Мене турбує те, чому я присвятив частину свого життя, – це оборона нашої країни, адже війну не закінчено, загроз не стало менше! А зараз багато розмов, красивих заяв, але дуже мало справ. Цього року, попри всі обіцянки, так і не профінансували серійне виробництво жодної з нових українських ракет, стратегічно важливих для оборони нашої країни. Ні "Вільха", ні "Вільха-М", ні "Нептун" не надійдуть у війська в 2020-му. Обіцяють виділити гроші наступного року, а що, цьогоріч у нас уже закінчилася війна?", – зауважує Турчинов.

  Політик також застеріг від посилення впливу так званої "п’ятої колони" в Україні, яка успішно генерує хаос в державі і отримує все більше впливу на зовнішню та внутрішню політику.

  "Дилетантство і непрофесіоналізм деформують управлінську вертикаль і породжують хаос. Проросійська п'ята колона починає визначати внутрішню і зовнішню політику країни. В Україну повернулися інформаційні темники, замовні справи та неправосудні рішення. Я дуже не хотів повертатися до активної політики, але країна послідовно скочується до катастрофи, і цьому потрібно протистояти", – говорить він.

  Олександр Турчинов зазначив, що штаб "Європейської Солідарності", який він очолив, у першу чергу напрацьовує антикризові рішення.

  "Це більше антикризовий штаб, проте й вибори також у його полі зору. Так, бажано, щоб перезавантаження влади відбулося швидко і безболісним шляхом чесних прозорих виборів. Запас міцності нашої країни не такий великий для того, щоб вона могла раз на 5-6 років проходити через революції і катаклізми. Сьогодні актуальним є проведення не лише місцевих, а й дострокових парламентських виборів. Таке рішення може стати виходом із кризового глухого кута для цієї влади. Перед країною, затягнутою в кризовий вир, стоїть занадто багато викликів, тому і штаб – антикризовий", – вважає Турчинов. 

  Він також зазначив: зважаючи на глибину кризи, в якій опинилася Україна, з урахуванням зовнішньої агресії, дуже важливо діяти швидко, чітко і послідовно.

  "Для локалізації кризи часу буде обмаль, тому вже зараз необхідно відпрацьовувати програми і технології щодо швидкого відновлення системи управління, економіки та обороноздатності країни. А в разі ескалації російської агресії – чітко і професійно протидіяти цьому. Для роботи в штабі ми підтягуємо експертів і фахівців, будемо виховувати і готувати кадровий резерв. Ми мусимо навчитися об'єднувати інтелект нації, протиставити професіоналізм – популізму, будувати горизонтальні зв'язки, стати центром об'єднання конструктивних, відповідальних проукраїнських сил", – пояснює Турчинов.

  Як повідомляв 5.UA, Турчинов заявив, що загрози, які нависають над Україною, вимагають від патріотичної частини суспільства об’єднуватися і визначатися.

  Попередній матеріал
  "Розслаблятися зарано": у Києві 129 інфікованих коронавірусом за добу
  Наступний матеріал
  "Міф" про Жванію-"майданівця": Кремль видає ексрегіонала за учасника Революції Гідності – Сюмар
  Loading...

  "Думаю, це свідома диверсія" – Турчинов прокоментував вилучення ДБР-івцями техніки в ракетних бригад

  Турчинов-Зеленському: "Для зміцнення ВМС потрібні не гарні промови, а значні зусилля"

  "Прийшов час єднатися": Турчинов очолить штаб "Європейської солідарності"

  "Вільха пастора", або Ракетна програма України – "На власні очі"

  Велика втрата для України: у Києві попрощалися з батьком Порошенка Олексієм Івановичем – сюжет

  Прощання з батьком Порошенка Олексієм Івановичем у Клубі Кабміну завершилося: включення