Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

"НАБУ ігнорувало передану справу": Луценко прокоментував фінал розслідування програми Бігуса

Читайте по-русски
Провадження, про яке йшлося у матеріалі журналістів, розслідується з 2016 року, заявив генпрокурор

Ані Військова прокуратура, ані Служба безпеки не покривали незаконні схеми в оборонному комплексі. Так на журналістське розслідування відреагував Генеральний прокурор.

Юрій Луценко зазначив, що у серії, яку напередодні, 11 березня, оприлюднили "Наші гроші", йдеться лише про одне із 480-ти проваджень, які нині розслідують правоохоронці. Слідство щодо нього триває з 2016 року. І воно було на завершальній стадії до того, як журналісти оприлюднили свою інформацію.

Чільник ГПУ також додав, що загалом у суді вже перебуває понад сотню обвинувальних актів, більш як сімдесят посадовців уже засуджені. Серед них – четверо колишніх директорів заводів. Також уже майже рік під слідством перебуває і керівник "Оптимумспецдеталі" Андрій Рогоза.

"У 2017 році корупційна діяльність працівників НАБУ у співпраці з Рогозою і "Оптимумспецдеталь" була направлена до НАБУ за заявою керівника САП", – сказав він.

Генпрокурор додав, що жодних слідчих дій НАБУ у цій кримінальній справі не вчиняло.

"Тому, думаю, що це питання належить до сфери компетенції громадської ради НАБУ, зрештою, аудиту НАБУ та інших відповідних структур", – додав Луценко.

Водночас у Службі безпеки заявили, що справу щодо співробітника спецслужби, який фігурує у матеріалах програми "Наші гроші", вже спрямували до суду. Йдеться про Дмитра Москаленка – співробітника Головного управління спецслужби у Києві та області.

За даними відомства, кримінальне провадження щодо нього відкрили ще у 2016 році. Стаття – шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою осіб. Після Москаленка затримали.

Нині він залишається співробітником Служби безпеки, але не виконує службових обов'язків. Окрім цього, у відомстві запевняють, що нікого не прикривали, а навпаки – сприяли розслідуванню.

"Співробітник, про якого йшлося в розслідуванні, притягується у цей час до кримінальної відповідальності. Ви знаєте, що в нас більше сотні кримінальних проваджень. Які ми самі ж ініціювали по своїх же співробітниках. Більшість з яких це два аспекти – причетність до корупційних діянь і робота в інтересах спецслужб РФ", – прокоментував голова СБУ Василь Грицак.

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати у межах кримінальних проваджень. 

Напередодні, 11 березня, журналісти оприлюднили фінальну серію розслідування.

Попередній матеріал
Корупція в "оборонці": правоохоронці вже затримали посадовця СБУ, який фігурує у журналістському розслідуванні
Наступний матеріал
Порошенко призначив нового заступника секретаря РНБО
Loading...

Корупція в "оборонці": правоохоронці вже затримали посадовця СБУ, який фігурує у журналістському розслідуванні

"Ніякого зв'язку з Аваковим": у Нацкорпусі пояснили своє бачення подій 9 березня

Порошенко озвучив кількість кримінальних справ, порушених через розкрадання "на оборонці"

Порошенко про аудит "Укроборонпрому": Довіру до результатів перевірки гарантуватиме залучення всесвітньо відомої аудиторської компанії

Луценко розповів, як НАБУ, ДФС і СБУ діяли у корупційній схемі в "Укроборонпромі"

Під АП сталися сутички – постраждали двоє поліцейських та нацгвардієць